مطالب محبوب
خانه > زناشویی > بارداری و زایمان > زایمان از نوع سزارین و افزایش خطر لخته شدن خون

زایمان از نوع سزارین و افزایش خطر لخته شدن خون

بارداری به دلیل انسداد جریان خون خطر ابتلا به ترومبوز ورید عمقی (DVT) را افزایش می دهد، و عمل سزارین می تواند این خطر را به طور چشمگیری افزایش دهد.

مشخص شده است که خطر ترومبوآمبولی، یک بیماری مهلت که در آن اندام های بدن به دلیل انسداد جریان خون در اثر لخته شدن خون آسیب می بینند، در دوران بارداری به طور چشمگیری افزایش می یابد. و طبق گفته متخصصان، عمل سزارین خطر لخته شدن خون را دو برابر افزایش می دهد.

این افزایش چشمگیر خطر لخته شدن خون موجب شده است متخصصان زنان و زایمان به تمام زنانی که می خواهند سزارین شوند توصیه کنند که در طول زایمان یک دستگاه فشرده سازی بادی به پای خود وصل کنند تا از ایجاد لخته خون جلوگیری شود.

به علاوه، در مواردی که این خطر بسیار زیاد است، پزشکان توصیه می کنند که این زنان داروهای پادبند (ضد انعقاد خون) مصرف کنند.

دکتر آندرا جیمز، که در تهیه راهنمایی های جدید درباره زایمان شرکت داشته است، می گوید “ترومبوآمبولی وریدی یکی از عوامل اصلی مرگ و میر مادران در کشور است. خطر ترومبوآمبولی وریدی در طول بارداری افزایش می یابد و پیامد آن ممکن است بسیار شدید باشد. در نتیجه متخصصان زنان و زایمان باید این توصیه ها را رعایت کنند تا مرگ و میر مادران کاهش یابد.”

سلامت شو

♥ جهت مشاهده پربازدیدترین عکس و فیلم امروز اینجا کلیک کنید

همچنین بخوانید

ماساژ بارداری و فواید آن

ماساژ بارداری و فواید آن ماساژ در دوران بارداری متفاوت از ماساژ افراد دیگر است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A