آخرین خبرها
خانه > مجله سلامت > قبل از خواب هرگز این کارها را نکنید!

قبل از خواب هرگز این کارها را نکنید!

انجام یکسری اشتباهات رایج دنیای امروزی منجربه بیخوابی و اختلالات در خواب راحت و طبیعی شبانه می شود که عواقب ناخوشایندی برای سلامتی بدن و اندام حرکتی دارد.

باید بگوییم که دنیای مدرن امروزی در کنار مزایای خاص معایبی هم دارد که در واقع با رفتارهای نادرست و بهره بردن نادرست از این امکانات به وجود می ایند.

در تازه ترین مقالات پزشکی منتشر شده در اروپا پزشکان به افرادی که در ساعات انتهایی شب در اتاقی تاریک برای مدتی به گوشی موبایل و تبلت خیره شده و از آنها استفاده می کنند اخطاری جدی دادند.

این امر توسط دانشمندان به عنوان یک اقدام بسیار خطرناک برای ساختار سلامتی انسان معرفی شده است زیرا به واسطه نگاه کردن به اشعه ساتع از نمایشگر در اتاق تاریک و پیش از خواب در حقیقت به مغز خود آسیبی را وارد می کنید که منجر به عدم خواب راحت در طول شب خواهد شد و این امر به تدریج منجر به آسیب های زنجیره ای برای بدن شما خواهد گشت زیرا این عمل موجب می شود که در طول روز بدن شما بسیار خسته باشد و به تدریج فشار وارده به بدن شما بالاتر و بالاتر رفته و سرانجام به سایر اعضای بدن نیز آسیب وارد کند.

قبل ازخواب چه کنیم

تاثیر منفی استفاده از گوشی و تبلت قبل از خواب بر روی مغز 

 این دوراقع به این دلیل است که نقطه های آبی منعکس شده از سمت تبلت و گوشی موبایل می تواند ریتم و عملکرد طبیعی بدن را به هم زده و تهدیدی بزرگ برای سلامت بدن باشد.

باید بدانید که تمام موجودات زنده ریتم مشخصی برای ۲۴ ساعت روزوشب در بدن خود دارند که با به هم خوردن ان منجربه اختلال می شود که طبق گفته ی محققان استفاده از تبلت و گوشی موبایل در تاریکی شب نتیجه ای جز به هم خوردن ریتم و روند خواب و بدتر از ان ایجاد اختلال در راه رفتن ندارد.

در این تحقیقات به افراد مورد آزمایش روش های مختلفی پیشنهاد شد که بهترین روش که بالاترین آسودگی را در خواب برای فرد به وجود می آورد شامل عدم استفاده از ابزارهای دیجیتال به مدت ۴ ساعت پیش از خواب و هم چنین خواندن یک نسخه چاپی از کتاب برای مدت زمان کوتاهی قبل از خواب بود.

به گفته ی محققان حتی افرادی که کتاب های دیجیتالی را با کتاب های معمولی جایگزین کرده اند در معرض این مشکلات و اختلالات مغزی قرار دارند چرا که در این حالت تمرکز انها برای یادگیری و مطالعه نسبت به بازی و.. بیشتر است.

♥ جهت مشاهده پربازدیدترین عکس و فیلم امروز اینجا کلیک کنید

Check Also

استفاده از تلفن همراه در شب برای نوجوانان خطرناک است!

به گزارش ایسنا، در این بررسی متخصصان استرالیایی به ارزیابی سلامت روان نوجوانان با توجه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A