آخرین خبرها
خانه > اخبار ایران و جهان > مرد هزار چهره دستگیر شد

مرد هزار چهره دستگیر شد

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی دادگستری کل استان کرمان دادخدا سالاری افزود: این فرد با جعل عناوین قضایی از جمله دادستان، معاون دادستان، قاضی اجرای احکام، نماینده قوه قضائیه و سردار نظامی اقدام به کلاهبرداری از مراجعان به دستگاه قضایی می کرده است.

Image result for ‫مرد هزار چهره دستگیر شد‬‎

 

وی اظهار کرد: این کلاهبردار سابقه دار، فعالیت های مجرمانه خود را از سال ۱۳۹۳ در استان اصفهان آغاز و سپس این اقدامات را به ترتیب در استان های فارس، هرمزگان، یزد، کرمان و مجددا در بندرعباس تکرار کرده است.

 

سالاری در تشریح نحوه شناسایی و دستگیری این متهم ادامه داد: به دنبال وصول گزارش هایی در شعبه یازدهم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب کرمان مبنی بر چندین فقره کلاهبرداری از مراجعان به دستگاه قضایی، اقدامات مستمر و شبانه روزی حفاظت اطلاعات دادگستری کل استان کرمان، پلیس آگاهی و بازپرسی شعبه یازدهم برای شناسایی و دستگیری این فرد آغاز شد.

 

دادستان کرمان گفت: با راهنمایی شاکیان و مالباختگان عکسی از متهم تهیه و سپس هویت وی مشخص و معلوم شد که وی ساکن استان اصفهان است و نیابت قضایی برای دستگیری صادر اما مشخص شد وی از آنجا به استان دیگری نقل مکان کرده است.

 

سالاری اضافه کرد: متهم از استان دیگر نیز به استان سومی منتقل شد که در نهایت مجددا در استان کرمان مشاهده و مورد تعقیب قرار گرفت و پس از اقدامات تعقیبی و تحقیقی گسترده و چندین روز عملیات تعقیب و مراقبت برای دستگیری این متهم، پس از ارسال نیابت قضایی از استان کرمان و پس از انجام چندین مورد کلاهبرداری در یک روز و حین مذاکره با طعمه جدید خود در استان هرمزگان دستگیر شد.

 

وی گفت: این فرد با جعل عناوین قضایی و نظامی و ادعای نفوذ در دستگاه قضایی برخی افراد مسن و اهالی روستاها را فریب داده و با ادعای حل پرونده های آنها، مبالغی را از این افراد کلاهبرداری کرده و سپس متواری شده و در استان دیگری فعالیت های مجرمانه خود را تکرار می کرده است.

 

وی با اشاره به ۱۲ فقره سابقه کیفری این متهم افزود: این فرد سوابقی از جمله کلاهبرداری، سرقت، سرقت به عنف، تحصیل مال از طریق نامشروع، جعل عنوان، تهدید، توهین و ادعای نفوذ را در کارنامه خود دارد.

 

دادستان کرمان با بیان اینکه در زمان دستگیری این متهم چندین فقره سیم کارت متعلق به مالباختگان نیز کشف شد افزود: در حال حاضر تحقیقات اولیه در این پرونده انجام، حساب های بانکی متهم مسدود و متهم با قرار بازداشت موقت روانه زندان شده است.

 

وی تاکید کرد: هر گونه ادعای افراد مبنی بر اعمال نفوذ در دستگاه قضایی و توانایی در حل مشکلات پرونده های قضایی صحت ندارد.

 

سالاری گفت: این دستگاه در راستای وظیفه عدالت گستری خود همواره براساس قانون به پرونده ها و موارد مطروحه رسیدگی کرده و حکم مقتضی را صادر می کند، از این رو شایسته است که افراد به کلاهبرداران و افرادی که درصدد سوء استفاده هستند، اعتماد نکرده و در صورت مشاهده چنین افرادی، مراتب را به حفاظت اطلاعات قوه قضاییه اطلاع دهند.

♥ جهت مشاهده پربازدیدترین عکس و فیلم امروز اینجا کلیک کنید

Check Also

فیلم برهنه کردن دختر جوان از سوی چند زن در خیابان! + فیلم و عکس

ماجرای فیلم برهنه کردن دختر جوان از سوی چند زن در خیابان / این دختر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A