حیاط خلوت
تبلیغ
۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۴
تبلیغ
دنیای پیامک ( SMS )
 • کد مطلب : 4507
 • تاریخ انتشار : ۸ - ۰۸ - ۱۳۹۵
 • بازدید : 171
 • مزایا و معایب خوردن غذاهای شیرین

  مزایا و معایب خوردن غذاهای شیرین

  مزایا و معایب خوردن غذاهای شیرین

  مزایا و معایب خوردن غذاهای شیرین

  مزایا و معایب خوردن غذاهای شیرین
  مزایا و معایب خوردن غذاهای شیرین
  اگر چه بسیاری از افراد فکر می‌کنند که باید برای خوردن خیلی خوراکی ها شکر اضافه کنند ولی در مورد اکثر خوراکی‌ها که دارای مولکول‌های شکر هستند نباید به آنها شکر اضافی اضافه کرد. مثلاً کربوهیدرات‌ها دارای مولکول‌های شکر هستند که بر روی بدن تأثیرات مختلفی دارند و در واقع اثرات مثبت و منفی دارند. ...
  اگر چه بسیاری از افراد فکر می‌کنند که باید برای خوردن خیلی خوراکی ها شکر اضافه کنند ولی در مورد اکثر خوراکی‌ها که دارای مولکول‌های شکر هستند نباید به آنها شکر اضافی اضافه کرد.

  مثلاً کربوهیدرات‌ها دارای مولکول‌های شکر هستند که بر روی بدن تأثیرات مختلفی دارند و در واقع اثرات مثبت و منفی دارند.

  کربوهیدرات‌ها به سه گروه تقسیم می‌شوند. شکر ساده، نشاسته و فیبر.

  شکر جز اصلی هر سه نوع این کربوهیدرات هاست. شکرهای ساده، گلوکز، گالاکتوز و فروکتوز تنها یک نوع مولکول شکر دارند. شکرهای دوگانه حاوی دو تا شکر تکی هستند که با هم ترکیب می‌شوند و لاکتوز (شکر شیر) را ایجاد می‌کنند که از گلوکز و گلاکتوز تشکیل می‌شود. نشاسته و فیبر مثل سلولز از سه تا یا تعداد بیشتری شکر تشکیل می‌شوند.

  کربوهیدرات‌ها منبع اصلی تولید انرژی برای بدن هستند. در طول پروسه گوارش، کربوهیدرات های بدن خرد می‌شوند و شکر را به گلوکز که عموماً قند خون نامیده می‌شوند تبدیل می‌کنند که به این ترتیب انرژی تولید می‌کنند .برای این که بدن انرژی داشته باشد، ۴۵ تا ۶۵ % از کالری مصرفی روزانه باید از کربوهیدرات‌ها دریافت شود.

  اگر چه همه قندها انرژی تولید می‌کنند، اما این که چقدر طول می‌کشد تا بدن قند را بشکند به میزان قند دریافتی و سطح آن در خون بستگی دارد. بدن قندهای ساده را سریعتر می‌شکند و موجب افزایش ناگهانی قند خون می‌شود. به مروز زمان با مصرف قندهای ساده و تکرار این پروسه بدن انسولین کمتری تولید می‌کند. این مقاومت انسولین سبب دیابت و بیماری‌های قلبی و افزایش کلسترول می شود. بدن قندهای دیگر از قبیل فیبر و نشاسته‌های دیگر را آهسته‌تر خرد می‌کند در نتیجه میزان قند خون ثابت می‌ماند. به این ترتیب وزن بدن نیز ثابت می‌ماند.

  غذاهای شیرین مقدار زیادی کالری و چربی دارند. این عوامل منجر به افزایش وزن و چاقی می‌شوند. از این رو تمام نوشیدنی‌ها و دسرهایی که دارای شکر اضافی هستند از لحاظ ارزش غذایی ضعیف هستند. از این رو خوردن این غذاهای بی‌خاصیت باعث می‌شود به دلیل اینکه بدن را سیر نمی‌کنند باعث افزایش دریافت کالری و در نتیجه افزایش وزن شوند.

  سلامت شو

  , , , , ,
  ارسال نظر

  تبلیغ
  جدیدترین مطالب سایت
  تبلیغ
  پربازدیدترین مطالب
 • روزانه
 • هفتگی
 • ماهانه
 • تبلیغ
  اخبار دنیای مد و ستاره ها
  بیوگرافی ستاره ها
  مطالب طنز و خنده دار
  نکات مهم آشپزی
  خبرهای تصویری
  دانستنی های جنسی
  زیبایی و تناسب اندام

  کلیه حقوق مادی و معنوی این اثر برای وب سایت حیاط خلوت محفوظ می باشد .

  تهیه و تولید : پارس وی پی