حیاط خلوت
تبلیغ
۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۰:۱۰
تبلیغ
تبلیغ
بیوگرافی
 • کد مطلب : 4555
 • تاریخ انتشار : ۸ - ۰۸ - ۱۳۹۵
 • بازدید : 116
 • مصرف داروهای ضد افسردگی در دوران بارداری

  مصرف داروهای ضد افسردگی در دوران بارداری

  مصرف داروهای ضد افسردگی در دوران بارداری

  مصرف داروهای ضد افسردگی در دوران بارداری

  مصرف داروهای ضد افسردگی در دوران بارداری
  مصرف داروهای ضد افسردگی در دوران بارداری
  زنانی که درطول دوران بارداری داروی ضد افسردگی مصرف می‌کنید، مراقب سلامت خود و فرزندتان باشید. محققان اخطار داده اند که در معرض این قرص ها بودن درطول دوران بارداری احتمال افزایش افسردگی در فرزندان تا نوجوانان را افزایش می‌دهد. این یافته ها نشان داد بچه‌هایی که درطول بارداری در معرض مهارکننده باز جذب سروتونین ...
  زنانی که درطول دوران بارداری داروی ضد افسردگی مصرف می‌کنید، مراقب سلامت خود و فرزندتان باشید. محققان اخطار داده اند که در معرض این قرص ها بودن درطول دوران بارداری احتمال افزایش افسردگی در فرزندان تا نوجوانان را افزایش می‌دهد.

  این یافته ها نشان داد بچه‌هایی که درطول بارداری در معرض مهارکننده باز جذب سروتونین انتخابی بوده اند درمقایسه با فرزندانی که در معرض بیماری روانی مادر قرار داشتند ولی مادرشان داروی ضد افسردگی مصرف نکرده بوده است، بعد از سن ۱۲ سالگی در معرض ریسک بیشتری در خصوص ابتلا به بیماری افسردگی هستند. به علاوه وقتی که فرزندان از مادرانی که نه داروی ضد افسردگی مصرف کردند و نه بیماری روانی داشتند با بچه های مهارکننده باز جذب سروتونین انتخابی مقایسه می‌شوند، محققان متوجه شدند که این مقدار به طور چشمگیری افزایش یافته است. (به این دلیل باید از داروهای ضد افسردگی اجتناب کنید)

  نویسنده پژوهش به نام هلی مالم از بیمارستان دانشگاه هلسینکی در فنلاند گفت: “در چاپ بعدی مجله آکادمی آمریکایی روانکاوی کودک و نوجوان یافته‌ها با جزئیات بیشتری توضیح داده خواهند شد. برای این تحقیق، تیم مربوطه تشخیص روانی از جمله افسردگی، اضطراب، اختلال طیف اوتیسم و کمبود توجه یا اختلال بیش فعالی در کودکان حدود ۱۶۰۰۰ مادر را که در طول بارداری مهارکننده باز جذب سروتونین انتخابی داشتند، بررسی کردند. بچه‌های مورد آزمایش زیر ۱۵ سال بودند. نتایج بیانگر این بود که مهارکننده باز جذب سروتونین انتخابی استفاده شده در دوران بارداری ریسک ابتلا به بیماری افسردگی را در فرزندان افزایش می‌دهد.”(در جریان باشید که مصرف داروهای ضدافسردگی در بارداری منجر به دیابت و چاقی در فرزندان نیز خواهد شد)

  پژوهشگران اخطار داده اند درحالیکه بعضی زنان مبتلا به افسردگی خفیف یا متوسط درطول دوران بارداری ممکن است از داروهای ضد افسردگی استفاده نکنند، اما افسردگی شدید اگر درمان نشود منجر به عواقب بعدی بدتر خواهد شد و به طور مستقیم یا غیر مستقیم عوارض خیلی بدی بر روی بارداری، جنین و بچه خواهد داشت. (درحال حاضر یک سری داروهای ضد افسردگی خاص برای زن باردار تولید شده اند که می‌تواند به رفع این مشکل کمک کنند.)

  سلامت شو

   

  , , , ,
  ارسال نظر

  تبلیغ
  جدیدترین مطالب سایت
  اولین غذای نوزاد

  اولین غذای نوزاد

  اولین غذای نوزاد

 • تاریخ : ۵ - ۱۲ - ۱۳۹۵      
 • پربازدیدترین مطالب
 • روزانه
 • هفتگی
 • ماهانه
 • اخبار دنیای مد و ستاره ها
  مجله موفقیت
  بیوگرافی ستاره ها
  مطالب طنز و خنده دار
  نکات مهم آشپزی
  طب سنتی و داروی گیاهی
  خبرهای تصویری
  دانستنی های جنسی
  زیبایی و تناسب اندام
  تبلیغات متنی شما

  کلیه حقوق مادی و معنوی این اثر برای وب سایت حیاط خلوت محفوظ می باشد .

  تهیه و تولید : پارس وی پی