سرخط خبرها
خانه > زناشویی > بارداری و زایمان > تغذیه دوران بارداری از نگاه طب سنتی

تغذیه دوران بارداری از نگاه طب سنتی

Image result for ‫بارداری‬‎

محمد دریایی پژوهشگر طب سنتی، گفت: زنان باید در دوران بارداری به طور منظم و بر اساس اشتهای خود غذا بخورند، مصرف میوه‌ها و سبزی‌های تازه که حاوی اسید فولیک است، برای زنان باردار بسیار مفید می باشد. به گفته وی موادغذایی دارای کافئین در دوران بارداری بسیار محدود بشود. کم کاری خفیف تیروئید در دوران بارداری منجر به کاهش معنی دار هوش در کودکان می‌ شود در ضمن در دوران بارداری چون افزایش نیاز مادر به آهن بیشتر می‌شود و به تنهایی با غذا خوردن تامین نمی‌شود، بنابراین مصرف جو دوسر یا جو یولاف به صورت فرنی یا حریره بادام به تامین آهن مورد نیاز کمک می‌کند.
به این نکته توجه کنید که زنان بارداری که در طول دوران بارداری شلغم پخته زیاد بخورند، فرزندشان بهتر و زودتر رشد می‌کند و زود تر راه می‌افتد و زودتر هم حرف می‌زند و در مقابل امراض مختلف مقاوم‌تر است. اگر زنان باردار روزانه یک عدد گردو بخورند، پس از زایمان پوست شکمشان زیبایی خود را حفظ خواهد کرد، همچنین برای افزایش زیبایی بچه خوردن هلو بسیار مفید می باشد.
در ضمن مصرف ماهی‌های دریایی همراه با ادویه و سیر به افزایش هوش بچه کمک می‌کند، البته در تعادل مصرف بشود. برای کاهش تهوع در بارداری خوردن نان سبوس دار قبل از خارج شدن از رختخواب بسیار کمک کننده می باشد. خوردن صبحانه سبک شامل نان سبوس دار به همراه عسل یا غلات پخته بسیار به زن باردار کمک می‌کند و پیاده روی منظم به رفع یبوست زنان باردار بسیار کمک می‌کند.

آکاایران

♥ جذاب ترین مطالب روزانه را در کانال تلگرام حیاط خلوت ببینید

اینم ببین!

تولد نوزاد‌های ۱۱ قلو در اولین بارداری زن هندی+عکس

یک زن هندی در یک زایمان بسیار عجیب، ۱۱نوزاد قد و نیم قد را در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *