آخرین خبرها
خانه > گردشگری > عجایب گردشگری جهان > خطرناک ترین پل جهان در روسیه | پل کاندینسکی

خطرناک ترین پل جهان در روسیه | پل کاندینسکی

تا به حال فکر کرده اید که قدم زدن بر روی پل های عظیم و طولانی را امتحان کنید؟

کارناوال بر روی پل های زیادی در ایران و جهان گام نهاده است و این بار هم می خواهد به سوی رودخانه ای نیمه منجمد برود که بر فرازش پلی فوق العاده ساخته اند. مقصد ما پل کاندینسکی ( Kuandinsky ) در کشور روسیه می باشد. این پل بر روی رودخانه ای بسیار زیبا به نام ویتیم ( Vitim ساخته شده است.

پلی ماشین رو که هیچ حفاظی در اطرافش وجود ندارد… سفری با ترس و وحشت توام با لذت و هیجان…

اما داستان به همین جا ختم نمی شود پل کاندینسکی لقب ترسناک ترین و خطرناک ترین پل ماشین روی دنیا را دارد، اما چرا؟ آیا رازی دیگر جز عدم وجود حفاظ در اطراف جاده در ورای این پل وجود دارد؟

خطرناک ترین پل دنیا
خطرناک ترین پل دنیا

چرا پل کاندینسکی ؟

_خطرناک ترین پل ماشین روی دنیا است.

_منظره ی فوق العاده زیبایی دارد.

_هر کسی شجاعت عبور از پل را ندارد.

پل کاندینسکی

آشنایی با پل کاندینسکی | Kuandinsky Bridge

افرادی که برای دیدن پل کاندینسکی به روسیه می روند افراد شجاعی هستند زیرا حاضر شده اند بر روی پلی که به عنوان خطرناک ترین پل ماشین روی دنیا شناخته می شود، بروند. کمی بیشتر با این پل آشنا می شویم:

راه آهنی که نه ریل شد و نه قطاری از روی آن عبور کرد، اما تبدیل به پلی شد که عبور کردن از آن تنها کار رانندگان شجاع و متبحر است. حدود سی سال پیش، این پل فولادی نیمه ساخته، با طول ۵۷۰ متر و به پهنای ۲ متر، برای عبور قطار ساخته شد و قرار بود بخشی از راه آهن ۴۳۲۴ کیلومتری تراورس سیبری و روسیه ی شرقی باشد.
پروژه نیمه کاره ماند و محلی ها شروع به استفاده از پل کردند تا راه میانبری باشد برای گذشتن از رودخانه. نزدیک ترین روستا به این پل ( Kuanda ) نام دارد و ۱۵۰۰ نفر در آن زندگی می کنند.

تا به امروز بر روی پل بهسازی و یا حتی بازسازی صورت نگرفته اما همچنان رانندگان، این مسیر را برای عبور انتخاب می کنند.
هر چند که کمی بعد تر و کمی آن طرف تر، خط راه آهنی ساخته شد تا راه ارتباطی بین دو طرف رودخانه باشد، اما هنوز افرادی هستند که انتخابشان هیجان است.
۱۵۰۰ نفر از اهالی روستای Kuando که در یک سمت رودخانه قرار دارد، می توانند بدون پرداخت هزیه برای رفت و آمد از این قطار استفاده کنند.

ساختار زیرین این پل از جنس فولاد و سطح روی آن از جنس چوب می باشد. از نکاتی که این پل را خطرناک کرده می توان به لغزنده بودن آن در فصل های سرد و در هنگام بارش برف، عدم وجود حفاظ، عرض کم، پوسیدگی ساختار فولادین و امکان شکستن چوب های سطح رویی پل اشاره نمود.

پل کاندینسکی

در یک قدمی تخریب

ساختار اصلی پل فولادی است، البته درباره این پل و فولاد که صحبت می کنیم باید ساختاری از آهن زنگ زده را تصور کنید چون تمای فولاد آن تا اندازه ی زیادی اکسید شده اند و اصلا استحکام اولیه خود را ندارند. تخته های چوبی که بر روی آن قرار گرفته اند نیز، نتوانستند کمکی به بهتر شدن شرایط کنند.
آن ها نیز شکسته و پوسیده اند …

وجود رطوبت زیاد در منطقه از دلایل اصلی و مهم پوسیدگی پل کاندینسکی هستند و هر سال بر میزان آسیبی که به این پل می رسد افزوده می شود.

خطرناکترین پل جهان www.karnaval.ir17

نمای قسمتی از پل که کاملا پوسیده و فرو ریخته است

خطرناک-ترین-پل-جهان-روسیه-www.karnaval.ir2_

بازسازی پل

مسئولین هیچ اهمیتی به بازسازی و تعمیر پل کاندینسکی نمی دهند و تنها کسانی که به فکر مرمت پل هستند، افرادی محلی و رانندگانی هستند که ناچارند از این پل عبور کنند. رانندگان می گویند بارها و بارها به دلیل رو به رو شدن با گودال ها مجبور شده اند که بر روی پل از اتومبیلشان پیاده شوند و پل را تعمیر کنند در واقع آن ها به هنگام عبور کردن از پل، همزمان تعمیرش هم می کنند.

رانندگان این مسیر در تعمیر پل حرفه ای هم شده اند؛ چوب ها را طوری روی پل قرار می دهند که درست زیر چرخ ماشین قرار بگیرد، تا چرخ در قسمت شکسته پل، گیر نکند و راه برای اتومبیل های بعدی باز و مناسب باشد اما با این حال به دلیل روند سریع تخریب پل، همه روزه وضعیت امنیت کاندینسکی بدتر و بدتر می شود.
اطمینان دارم که حتی فکر کردن به چنین شرایطی برای رانندگان آفرود لذت بخش است و برایشان چالشی بزرگ به حساب می آید، پس بنابراین اگر خواهان تجربه ای تکرار نشدنی هستید می توانید به روسیه و دیدار پل کاندینسکی بروید.

خطرناکترین پل جهان www.karnaval.ir16
خطرناکترین پل جهان www.karnaval.ir18
خطرناکترین پل جهان www.karnaval.ir8

 

پل کاندینسکی
پل کاندینسکی
خطرناک ترین پل جهان روسیه www.karnaval.ir9

بهترین فصل سفر

بهار و تابستان: عبور از پل در فصل بهار و تابستان یک چالش بزرگ است و باید با احتیاط فراوان از آن عبور کرد، این چالش برای اتومبیل های بزرگ تر مانند کامیون ها پر دردسر تر است، اما در این دو فصل بیشترین عبور و مرور از روی پل انجام می گیرد.

پاییز: در این فصل امکان یخ زدگی پل به دلیل سرمای هوا در برخی سال ها وجود دارد.

زمستان: عبور از پل در فصل زمستان کار خطرناکی است و در این فصل اتومبیل های کمتری از روی پل عبور می کنند.

پل کاندینسکی

دسترسی و بازدید

این پل در کشور روسیه و بر روی رودخانه ی ویتیم قرار دارد.

آدرس: کشور روسیه، منطقه ترانس بایکال، رودخانه ویتیم پل کاندینسکی

Address: Kuandinsky, Vitim River, Trans Baikal Region, Russia

خطرناک ترین پل جهان روسیه www.karnaval.ir7

♥ جهت مشاهده پربازدیدترین عکس و فیلم امروز اینجا کلیک کنید

Check Also

ترامپ و پوتین ؛ همکاری یا مقابله با ایران؟

به نظر می رسد ترامپ برای تشدید فشار علیه جمهوری اسلامی ایران باید با دادن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A