سرخط خبرها
خانه > مجله سلامت > طب سنتی و داروی گیاهی > آموزش درست ماساژ کف پا ( رفلکسولوژی)

آموزش درست ماساژ کف پا ( رفلکسولوژی)

در درمان بیماری های مختلف نوزادان و کودکان از درد شکم گرفته تا یبوست، احتقان و آنفلوآنزا، می‌توانید ازشیوه بازتاب شناسی استفاده کنید. البته، درمان و داروهای تجویز شده متخصصان اطفال بسیار مهم است و باید با دقت دنبال شود. بااین‌ حال، داروهای تسکین‌دهنده خانگی ، ازجمله بازتاب شناسی (رفلکسولوژی) پا در کنار توصیه‌های پزشک می‌تواند بسیار مؤثر واقع شود.

آموزش درست ماساژ کف پا ( رفلکسولوژی)

این روش در آرام کردن کودک بسیار مؤثر است.هر قسمت از کف پا مربوط به عضلات و قسمت‌های خاص از بدن است. بازتاب شناسی پا تاثیر تسکین ‌دهنده و درمانی، حتی در میان بزرگسالان دارد. کافی است فشار آرامی به قسمت‌های خاصی از پا واردکنید تا ناراحتی براثر احتقان و انسداد تسکین پیدا کند.این شیوه درمانی در کودکان به‌مراتب بیشتر از بزرگسالان جواب می‌دهد زیرا رباط‌ها و عضلات موجود در پای آن‌ها هنوز به‌ طور کامل رشد پیدا نکرده است. اما فشار آوردن کدام قسمت از پا برای چه ناراحتی مفید است؟

سر و دندان
نوک انگشتان پا با سر و دندان مرتبط است. ماساژ دادن این قسمت به ویژه هنگام دندان‌ درآوردن کودک مفید است. به‌آرامی روی انگشتان پا فشار وارد کنید تا درد کودک تسکین پیدا کند.

 

سینوس
مرکز انگشتان پا مربوط به سینوس کودک است. اعمال فشار به این نقطه کمک می کند آبریزش بینی یا گرفتگی آن تا حدی برطرف شود.

 

ریه‌ها
درست در زیر انگشتان و روی بر آمادگی پا، منطقه فشار مرتبط با ریه است که با فشار دادن آن احتقان نوزاد به دلیل سرماخوردگی کاهش می یابد. ماساژ دادن این نقطه فشار در کنار رعایت توصیه های متخصص اطفال می‌تواند بسیار مفید واقع شود.

 

ناراحتی گوارشی و تنفسی
درست در زیر بر آمدگی پا نقطه شبکه خورشیدی قرار دارد که یک شبکه پیچیده از اعصاب واقع در شکم و پشت معده است. فشار دادن آرام این قسمت باعث رفع ناراحتی شکم، اسپاسم، سفتی و مشکلات تنفسی می شود.

 

قسمت فوقانی شکم
مرکز کف پا، مرتبط با بالای شکم است. ماساژ دادن این ناحیه باعث باز شدن روده‌های مسدود شده می شود. مالش دادن آرام شکم باعث می‌شود تا شکم خوب کار کند.

 

قسمت تحتانی شکم

قسمت بالای پاشنه با قسمت پایین شکم ارتباط دارد. با فشار دادن این قسمت ناراحتی کودک براثر یبوست تسکین می یابد و روده بزرگ تحریک می شود.

 

لگن

پاشنه مربوط به منطقه لگن است. اگر شک دارید که کودک از ناراحتی شکم یا لگن رنج می‌برد، این قسمت را کمی فشار و به آرامی ماساژ دهید.

منبع: سلامت نیوز

♥ جذاب ترین مطالب امروز را اینجا ببینید

اینم ببین!

ماجرای ماساژ زنان در خانه مجردی این مرد و ضبط فیلم های برهنه زنان!

به گزارش حیاط خلوت به نقل از رکنا مردی جوان، که با راه‌اندازی صفحه‌ای در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *