سرخط خبرها
خانه > اخبار ایران و جهان > اخبار اجتماعی > جواب کنکور ۹۶ | اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری سال ۹۶

جواب کنکور ۹۶ | اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری سال ۹۶

کنکور 96| اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری سال 96

کنکور سراسری ۹۶ در روزهای ۱۵ و ۱۶ تیر ماه در سراسر کشور و با شرکت ۹۲۹ هزار و ۷۹۱ داوطلب برگزار شد. طبق آمار سازمان سنجش تعداد شرکت کنندگان کنکور ریاضی ۱۴۸ هزار و ۴۲۹ نفر ، کنکور تجربی ۵۸۰ هزار و ۳۰۱ نفر ، کنکور انسانی ۱۸۴ هزار و ۱۲۲ نفر ، کنکور هنر ۱۰ هزار و ۴۸۵ نفر و کنکور زبان های خارجی ۶۴۵۴ نفر می باشد . نتایج اولیه کنکور سراسری ۹۶ روز ۱۵ مرداد اعلام شد و داوطلبان تا ۲۳ مرداد مهلت داشتند که در انتخاب رشته ۹۶ شرکت کنند . حال به ایستگاه پایانی کنکور ۹۶ نزدیک می شویم . طبق اطلاعیه سازمان سنجش نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۶ دهه سوم شهریور اعلام می گردد .  از آنجایی که نتایج بصورت اینترنتی منتشر می شود در این مطلب قصد داریم راهنمای نحوه مشاهده نتایج کنکور سراسری ۹۶ را به داوطلبان ارائه کنیم .

 

 نتایج کنکور سراسری ۹۶ دهه دوم مرداد اعلام خواهد شد 

مشاور عالی سازمان سنجش از اعلام نتایج نهایی آزمون سراسری ۹۶ در دهه سوم شهریور خبر داد.

دکتر حسین توکلی با اعلام این مطلب اظهارکرد: بر اساس برنامه زمانی اعلام شده نتایج نهایی آزمون سراسری سال ۹۶ ،دهه سوم شهریور ماه جاری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org اعلام خواهد شد.

نتایج اولیه کنکور ۱۵ مرداد ماه جاری اعلام شد و بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور تمامی داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری مجاز به انتخاب رشته شدند.

نحوه مشاهده نتایج کنکور سراسری ۹۶

نتایج کنکور سراسری ۹۶ از طریق سایت سازمان سنجش و بصورت اینترنتی در اختیار داوطلبان کنکور سراسری قرار می گیرد . برای مشاهده نتایجباید ابتدا به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کنید . در قسمت راست صفحه روی لینک ” سراسری ” کلیک کرده و سپس روی لینک ” اعلام نتایج نهایی آزمون سراسری ۱۳۹۶ ” کلیک کنید . در مرحله بعدی صفحه ای در مقابل خود خواهید دید که هر داوطلب می تواند با سه روش کارنامه اولیه خود را مشاهده کند . در ادامه توضیح داده ایم که نحوه مشاهده نتایج کنکور سراسری ۹۶ از هر یک از این ۳ روش به چه شکل خواهد بود .

 

۱- مشاهده نتایج کنکور سراسری ۹۶ با شماره داوطلبی و اطلاعات فردی

در روش اول ، داوطلبان می توانند با وارد کردن شماره داوطلبی ، شماره شناسنامه و سال تولد ، کارنامه کنکور سراسری ۹۶ را مشاهده کنند . شماره داوطلبی هر داوطلب هم در کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۹۶ و هم بر روی صندلی آزمون درج شده بود . اگر به شماره داوطلبی خود دسترسی ندارید می توانید با استفاده از دو روش بعدی نتایج کنکور ۹۶ را مشاهده کنید

 

۲- مشاهده نتایج کنکور سراسری ۹۶ با شماره پرونده ، کد رهگیری و اطلاعات شخصی

در این روش هم علاوه بر اطلاعات شخصی نیاز به داشتن شماره پرونده است  . شماره پرونده در رسید ثبت نام کنکور ۹۶ که در پایان مراحل ثبت نام از سایت سازمان سنجش دریافت کردید موجود است . کد رهگیری هم همینطور . اگر کد رهگیری خود را نمی دانید می توانید از روش بعدی برای مشاهده نتایج کنکور سراسری ۹۶ استفاده کنید .

 

۳- مشاهده نتایج کنکور ۹۶ با شماره پرونده ، شماره سریال و شماره شناسنامه

در این روش داوطلبان می توانند صرفا با داشتن اطلاعات مندرج در فرم ثبت نام خود و بدون نیاز به فرم انتخاب رشته  ، نتایج نهایی کنکور کنکور ۹۶ را مشاهده کنند . لازم به ذکر است که منظور از شماره سریال ، همان سریال کارت اعتباری است که زمان ثبت نام خریداری کرده بودید .

 

سوال: مشاهده نتایج کنکور ۹۶ بدون داشتن اطلاعات ثبت نام

همانطور که مشاهده کردید هر داوطلب برای مشاهده کارنامه خود باید حداقل یا شماره داوطلبی داشته باشد یا شماره پرونده . حال اگر داوطلبی به هیچ کدام از این ها دسترسی نداشت باید چه کند ؟ این داوطلبان باید با مراجعه به سایت سنجش وارد قسمت پاسخگویی شوند و با ایجاد یک حساب کاربری ، درخواست بازیابی شماره پرونده و داوطلبی خود را دهند . سیستم پاسخگویی سازمان سنجش بصورت آنلاین در پاسخ به این درخواست ، شماره پرونده و شماره داوطلبی متقاضی را نمایش می دهد که می توان با استفاده از آن به لینک اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۶مراجعه و کارنامه خود را دریافت کرد .

منبع: heyvagroup.com

♥ جذاب ترین مطالب امروز را اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *