سرخط خبرها
خانه > زیبایی و آرایشی > ۳ روش برای از بین بردن لکه های قهوه ای پوست

۳ روش برای از بین بردن لکه های قهوه ای پوست

۳ روش برای از بین بردن لکه های قهوه ای پوست

لکه های قهوه ای بیشتر در نواحی صورت، گردن، پشت، سینه، شانه‌ و دست‌ها مشاهده می‌شوند. پیری، عوامل ژنتیکی و قرار گرفتن در معرض نور آفتاب از مهم‌ترین دلایل ایجاد لکه های قهوه ای است. عوامل دیگری از جمله استرس، بارداری، کمبود ویتامین و ضعف کبد نیز می‌توانند از دلایل وقوع این پدیده باشند.

معمولا لکه‌های پوستی ضرری ندارند، ولی باعث کاهش جذابیت ظاهری می‌شوند.

در این مطلب روش هایی برای از بین بردن لکه های قهوه ای در مدت یک روز , یک هفته و یک ماه آورده شده است .

روش های از بین بردن لکه های قهوه ای پوستروش های از بین بردن لکه های قهوه ای پوست

لکه‌های پوستی بر اثر افزایش سن و به دلیل به‌هم ریختگی رنگدانه‌های پوست به دلیل سیگار کشیدن یا زیر آفتاب بودن های طولانی ایجاد می شود. در این مقاله متخصصان پوست شما را برای راحت شدن از شر این لکه های قهوه ای راهنمایی می کنند.

از بین بردن لکه های قهوه ای پوست بدن با ۳ روش

دهها سال قبل از ظهور لکه های قهوه ای روی پوستتان باید از ضد آفتاب های ضد لک استفاده کنید. خوشبختانه از بین بردن این لک ها زمان خیلی کمتری طول می کشد. در این مقاله متخصصان به شما می گویند که چگونه این لکه ها را یک روزه، یک هفته ای و یک ماهه از بین ببرید. مدت زمانی که به دردتا ن می خورد را انتخاب کنید و مراقبت های ضد پیری پوست را برای این که پوستی درخشان تر و روشن تر و مهم تر از همه بدون لک داشته باشید را دنبال کنید.

از بین بردن لکه های قهوه ای صورت با یک برنامه یک ماهه 

 

روش های از بین بردن لکه های قهوه ای پوست
روزانه از کرم های پیلینگ و لایه بردار استفاده کنید

به صورت متناوب از محصولات پیلینگ و میکرودرم اپبریژن خانگی هر چند روز یک بار برای محو کردن لکه ها و کاهش خطوط ریز پوست و افزایش شفافیت پوست استفاده کنید. بریدن توضیح می دهد، ” ترکیب این روش ها با یک لایه بردار رنگ چهره شما را زیر و رو می کند.” فقط حواستان باشد که دستورالعمل پشت بسته بندی را رعایت کنید و با استفاده بیش از حد، لایه محافظ رویه پوست را از بین نبرید. ممکن است مقداری قرمزی بعد از این روند مشاهده کنید که باید بعد از چند روز از بین برود.

هر روز صبح از یک کرم ضد آفتاب با SPF30 استفاد کنید تا جلوی ایجاد لکه های قهوه ای جدید را بگیرد. هر شب از یک کرم سفید کننده *هیدروکینون hydroquinone bleaching cream استفاده کنید – به گفته لوین، هنوز هم بهترین درمان موضعی برای لکه های قهوه ای است، احتمالا حداقل تا دو هفته باید هر شب از آن استفده کنید تا نتیجه آن را ببینید.کرم های رتینوئید retinoid هم می توانند همین کار را انجام دهند ولی کم اثر تر هستند و حدود دو برابر ( یک ماه ) طول می کشد تا شاهد نتیجه آن ها باشید. ( مصرف این کرم ها را به ۲ ماه محدود کنید و دستورالعمل ها را به دقت دنبال کنید و حتما با پزشک تان مشورت کنید—محصولات قوی در صورت استفاده نامناسب یا بیش از حد می توانند باعث عقب نشینی و ایجاد رنگ دانه های بیشتر شوند.)

*هیدروکینون hydroquinone: مهار سنتز ملانین. هیدروکینون با مهار اکسیداسیون آنزیمی تیروزین و تضعیف سایر رونده‌های متابولیکی ملانوسیت‌ها باعث مهار تشکیل ملانین و موجب بی رنگ شدن پوست می گردد.

 

از بین بردن لکه های قهوه ای صورت با یک برنامه یک هفته ای 

روش های از بین بردن لکه های قهوه ای پوستتکنیک Q-Switched لیزر

روش های از بین بردن لکه های قهوه ای پوست
یک لایه بردار شیمیایی ملایم مثل Juice Beauty Green Apple Peel Sensitive

به گفته جودی لوین Jody Levine متخصص پوست در نیویورک، در ابتدای هفته یک جلسه به مطب دکتر پوست مراجعه نموده و با تکنیک Q-Switched لیزر کنید که می تواندلکه های شما را با شکستن خوشه های رنگدانه های به قطعات کوچکتر که توسط سیستم ایمنی قابل جذب باشند آن ها را از بین ببرد. هزینه لیزر بسته به سطحی که استفاده می شود متفاوت است بین ۳۵۰ تا ۸۰۰ دلار ( بله کمی گران است ولی تاثیرگذاری بسیار خوبی دارد) و لکه های قهوه ای باید چند روز بعد از لیزر کاهش یابند، هر چند ممکن است به یک یا دو جلسه درمان دیگر برای از بین رفتن کامل لکه ها نیاز داشته باشید. چند روزی برای ترمیم به پوستتان به خاطر دمای بالای لیزر فرصت بدهید، چون بعد از لیزر پوست کمی حساس می شود، پس از آن از یک لایه بردار exfoliator شیمیایی ملایم مثل Juice Beauty Green Apple Peel Sensitive (عصاره زیبایی سیب سبز برای پوست های حساس)روی باقیمانده لکه ها استفاده کنید.

 

از بین بردن لکه های قهوه ای صورت با یک برنامه یک روزه 

روش های از بین بردن لکه های قهوه ای پوستدستگاه لایه بردار پوست خانگی microdermabrasion

به گفته دکتر الیزابت بریدن Elizabeth Briden، استاد دانشکده پوست دانشگاه مینه سونا، اگر یک مهمانی مهم در پیش دارید و ترجیح می دهید لکه های قهوه ای روی پوستتان دیده نشوند از *یک دستگاه لایه بردارخانگی مثل Neutrogena’s Microdermabrasion System ، یک شب قبل استفاده کنید تا لایه سلول های مرده روی پوست را فورا حذف کرده و ظاهری سالم تر به پوست بخشیده و لکه های قهوه ای را تا حدودی محو نماید. پس از این لایه برداری شدید، آرایش شما روی پوستی صاف تر، پوشش بهتری ایجاد خواهد کرد و لکه ها را به صورت موثرتری پوشش خواهد داد.

*دستگاه لایه بردار پوست خانگی microdermabrasion kit: نوعی لایه‌برداری لایه‌های سطحی پوست خانگی است که به‌ منظور زیباسازی، جوان‌سازی و رفع جوشگاه (اسکارِ) سطحیِ پوست انجام می‌گیرد.

منبع: seemorgh.com

♥ جذاب ترین مطالب امروز را اینجا ببینید

اینم ببین!

فواید و مضرات نور خورشید برای پوست

امروزه دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که قرار گرفتن در معرض نور خورشید اثرات مثبت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *