خانه > بیوگرافی > بیوگرافی سوسن رشیدی دختر عشایر قهرمان کیک‌ بوکسینگ+عکس

بیوگرافی سوسن رشیدی دختر عشایر قهرمان کیک‌ بوکسینگ+عکس

بیوگرافی سوسن رشیدی:

سوسن رشیدی که خانواده اش وی را سحر صدا می زنند متولد ۱۳۷۱ در شهر کرمانشاه می باشد. وی یک خواهر بزرگ تر از خود داشته که متولد ۱۳۶۹ بوده اما چند ماه بعد از تولدش فوت می کند و طبق رسم روستاها در آن سال ها شناسنامه خواهر فوت شده را برای سوسن رشیدی استفاده می کنند و به این ترتیب سن سوسن رشیدی در شناسنامه ۲ سال بزرگ تر از سن واقعی اش است. وی تا مقطع دیپلم تحصیلات خود را ادامه داده است.

وی ۵ خواهر و ۲ برادر دارد و فرزند دوم خانواده می باشد. خانواده سوسن رشیدی از عشایر کرمانشاه هستند و تمام دوران کودکی خود را در ایل زندگی کرده است. به دلیل شرایط زندگی مدام در حال کوچ بین کرمانشاه و خوزستان هستند. خانواده سوسن رشیدی دامدار هستند و براي کسي دامداري مي‌کنند. ۶ ماه کرمانشاه هستند و ۶ ماه در خوزستان…»

بیوگرافی و عکس های سوسن رشیدی قهرمان کیک‌ بوکسینگ ایران

علاقه سوسن رشیدی به ورزش:

دخترک عشایری که ورزش خود را با دشواری های زیاد آغاز کرد؛ اما اکنون یکی از بزرگ ترین نام های ورزش های رزمی ایران را یدک می کشد.

او را قدرتمند ترین رزمی کار ایران در بخش بانوان نام نهاده اند و به مشت های کوبنده می شناسند. او عملا به همه یاد داد و آموخت که اگر می خواهی زندگی کنی، ابتدا باید حریم های زندگی خود و دیگران و اجتماع را بشناسی و سپس گام برداری. او به ما آموخت که در بدترین شرایط هم می شود قهرمان شد.

سوسن رشیدی از زمان مدرسه به ورزش علاقه داشته و قهرمان دووميداني مدرسه شده و در نهايت، به مسابقات استاني هم دعوت شده و توانسته است رتبه اول را کسب کند. وی در این رابطه می گوید: «دور مدرسه رو توی ۱۱ ثانيه ميدويدم. اون موقع، وقتي مادرم ديد تو مدرسه توي رشته دووميداني موفقم، کمکم کرد که برم تو مسابقات روستايي شرکت کنم. اونجا اول شدم… ولي بازم نميدونستم چيزي به اسم باشگاه رفتن و ورزش قهرماني هم وجود داره.

براي سوسن رشیدی(سحر) اما اين انتهاي راه نبود؛ دختر ايل، حالا ديگر افق روشن‌تري پيش روي خود مي‌ديد. وی می گوید: «۱۰ سال پيش، وقتي همراه با ايل و خونواده‌ام، اومدم شهرک پرديس کرمانشاه، فهميدم اونجا يه باشگاه ورزش رزمي براي زنان هست. دخترخاله‌ام همونجا مي‌رفت باشگاه. عاشق ورزش رزمي بودم.

بیوگرافی و عکس های سوسن رشیدی قهرمان کیک‌ بوکسینگ ایران

براي مني که قبلا چندبار توي تلويزيون، ورزش رزمي رو ديده بودم و بعضي وقتا توي چادر، چهار تا حرکت رزمي ميزدم، مثل يه خواب بود که برم باشگاه رزمي کار کنم. اين شد که رفتم باشگاه. مربيم فهميد وضع ماليمون خوب نيست ازم شهريه نگرفت. همون ماه اول به سطحي رسيدم که رفتم مسابقات استاني. هيچ‌کس باورش نميشد که آن‌قدر جرأت داشته باشم… مربيم باور نمي‌کرد. رفتم و اول شدم. بار دومي که در مسابقات کشوري شرکت کردم، حقم رو خوردن. خيلي روحيه‌ام به‌خاطر اين مسئله به‌هم خورد… در صورتي‌که که کار من خوب بود، دست رقيبمو بردن بالا. بااين‌حال، ادامه دادم…»

 

مخالفت بزرگان ایل با ورزش کردن سوسن رشیدی:

باشگاه‌ رفتن براي سحر به معنای شکستن تابوي بزرگ ايل بود. وی در این رابطه می گوید: «توي عشايري بعضي وقت‌ها براي خودم رزمي تمرين مي‌کردم. نه اينکه چيز خاصي بلد باشم. يک چيزهايي از تلويزيون ديده بودم و همان‌ها را تمرين مي‌کردم. تابستان ۱۰ سال پيش با دخترخاله‌ا‌م که ورزشکار بود رفتم باشگاه. پدرم نمي‌دونست من ميرم باشگاه. بقيه اعضاي خانواده‌م هم اگه مي‌فهميدن با باشگاه‌رفتنم مخالفت مي‌کردن. همه توي گوش پدرمو برادرام و عموهام خونده بودن سحر معلوم نيست کجا ميره. دروغ ميگه. دخترهاي شهري گولش مي‌زنن. نذارين بره ما عشايريم، غيرت داريم؛ ورزش زشته. صورت خوشي براي يه دختر عشاير نداره که مانتو و شلوار بپوشه بره باشگاه.

پدرم و مادرم تحت‌تأثير قرار مي‌گرفتن و بارها نذاشتن برم حتي يه بار يه هفته توي خونه حبسم کردن… منم آن‌قدر اصرار کردم که آخر بهشون فهموندم من واقعا ورزشو دوست دارم. خيليا هم تو اين راه کمک کردن که خانواده‌مو راضي کنم که ورزش عشق و علاقه منه… تازه بعد از اينکه رفتم مسابقات کشوري مقام آوردم، اون‌وقت بود که پدرم راضي شد ورزشمو ادامه بدم.»

بیوگرافی و عکس های سوسن رشیدی قهرمان کیک‌ بوکسینگ ایران

از آن زمان به بعد خيلي وقت‌ها پدرش او را به پرديس مي‌آورده تا تمريناتش را در باشگاه ادامه دهد. سوسن رشیدی می گوید: «چند ساعت طول ميکشيد تا با ماشين منو بياره باشگاه، بعدشم منتظر ميموندن بعد از تمرين دوباره برميگشتيم عشايري. آن‌موقع فقط وقتي تابستان مي‌شد ميتونستم به باشگاه برم چون نزديک شهر بوديم ولي گاهي پيش اومده بود که زمستون باشه و ما خوزستان باشيم و من مسابقه داشتم. اون‌موقع‌ها بابام اجازه مي‌داد سوار ماشين‌هاي راه بشم و بيام کرمانشاه برم مسابقه. بعد از مسابقه هم برميگشتم جنوب پيش خانواده‌م.»

سحر تا به امروز، ۹ دوره در مسابقات کشوري شرکت کرده و آرزويش قهرماني جهان است. سوسن رشیدی می گوید: «دو تا از حکم‌هام نيومده. هفت تا از حکم‌هام پيش استادمه. همه اين حکم‌ها احکام قهرماني کيک بوکسينگ است که اول تا سوم شدم توی همه مسابقات کشوري.»

بیوگرافی و عکس های سوسن رشیدی قهرمان کیک‌ بوکسینگ ایران

ازدواج سوسن رشیدی و همسرش

زمانی که مسابقات سوسن رشیدی از تلویزیون پخش شد برایش خاستگار آمد و بعد از مدتی آشنایی با هم عقد کردند. سوسن رشیدی به تازگی ازدواج کرده و به گفته خودش همسر در زمینه ورزش از وی حمایت خوبی می کند.

 

آرزوی سوسن رشیدی:

سوسن رشیدی  از آرزوي بزرگي سخن مي‌گويد که دوست دارد روزي محقق شود. وی می گوید: «بزرگ‌ترين آرزوم اينه که در عشاير حتي زير چادر، بچه‌ها رو جمع کنم و ورزش يادشون بدم چون خيلياشون زندگي سختي دارن. يه روزايي بود که ميرفتم خونه فاميلي، جايي بهم تيکه ميانداختن. ميگفتن بعضيا ميرن شهر معلوم نيست چیکار ميکنن، اون‌وقت الکي ميگن ميرن ورزش. اينا رو به من ميگفتن. بارها پشت سرم و جلوي روم اين حرفارو زدن اما من ريختم توي خودم و ادامه دادم. دوست دارم به تيم ملي دعوت بشم. من هر روز ميرم باشگاه و با قدرت حدود سه، چهار ساعت تمرين مي‌کنم؛ آرزوم اينه که قهرمان جهان بشم.»

منبع: خبرآنلاین

گردآوری: حیاط خلوت

♥ جذاب ترین مطالب امروز را اینجا ببینید

اینم ببین!

محبوب ترین ورزش ها برای تناسب اندام

خوانندگان LIVESTRONG.COM گروه فعالی هستند و هرماه صدها هزار فعالیت را در MyPlate (ابزاری که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *