خانه > اسرار خانه داری > تزیین حنا / درست کردن گل رز با حنا

تزیین حنا / درست کردن گل رز با حنا

تزیین حنا / درست کردن گل رز با حنا

حنابندان یکی از مراسم زیبایی است که قبل از عروسی برگزار می شود و در واقع جشنی برای خداحافظی عروس می باشد.

این مراسم یک یا دو روز پیش از عروسی در خانه پدر و مادر عروس و با حضور دوستان و خویشان برگزار می‌شود و مهمانان برای خانواده عروس پول یا هدیه‌های دیگر می‌آورند. در گذشته دست و پای عروس را حنا می‌بستند ولی امروزه گاه به گذاشتن خال حنایی بر کف دست عروس بسنده می‌شود.

در حنابندان ظرفی از حنا را به شکل های زیبا تزیین می کنند و به خانه عروس می آورند. یکی از ایده های زیبا برای تزیین سینی حنا ، تزیین حنا به شکل گل رز است .

در این مطلب از حیاط خلوت آموزش ساخت گل رز با حنا و مدل های زیبا تزیین ظرف حنا را گردآوری کرده ایم که در ادامه مشاهده می کنید.

گل رز با حنا

آموزش ساخت گل رز با حنا

برای تزیین حنا به شکل گل رز شما به مقداری حنا، چسب چوب و چند قطره گلیسیرین یا روغن زیتون نیاز دارید، (مقدار چسب چوب باید حدودا نصف مقدار حنا باشد)

برای شروع حنا را الک نمایید تا کاملا یک دست شود، سپس دست ها را با وازلین یا گلیسیرین چرب نمایید و حنای الک شده را در ظرف مشخصی ریخته و چسب چوب را به صورت قاشق به قاشق اضافه نمایید و با دست ورز دهید تا چسب کاملا به خورد حنا برود و یکدست و منسجم گردد. بعد از آماده شدن حنا، گلوله های کوچکی با آن بسازید و سپس هر  گلوله را با کمک انگشتان تبدیل به یک گلبرگ نمایید. گلبرگ ها را کنار هم قرار داده و گل رز زیبایی تهیه نمایید. برای زیبایی بیشتر گل می توانید از اکلیل های براق نیز استفاده نمایید و جلوه بیشتری به تزیین حنا خود بدهید.

چگونه با حنا گل رز درست کنیم

ساخت گل رز با حنا

مدل های زیبا تزیین حنا برای حنابندان

تزیین حنا به شکل گل رز

تزیین حنا به شکل گل رز برای حنابندانتزیین حنا , مدل های زیبا تزیین حنا

تزیین زیبا سینی حنا عروس مدل های تزیین حنا

مدل های تزیین حنا برای حنابندان

گردآوری: حیاط خلوت

♥ جذاب ترین مطالب امروز را اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *