خانه > سرگرمی > خواندنی و دیدنی > داستان عاشقانه فری و محی (پیرمرد و پیرزن مهمان ماه عسل )

داستان عاشقانه فری و محی (پیرمرد و پیرزن مهمان ماه عسل )

داستان عاشقانه فری و محی (پیرمرد و پیرزن مهمان ماه عسل )

برنامه ماه عسل سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶

مهمان : فرنگیس(فری) ۸۴ ساله اهل تبریز – محمد (محی) اسلام پسند ، ۸۷ سال اهل ارومیه – دارای نسبت فامیلی دور

عمر زندگی مشترک : ۶۳ سال (سال ازدواج ۱۳۳۳)

نوه بزرگشان : ۳۸ ساله

۲ پسرشان : با دو دختر تورج نگهبان (نگین و نگار) ازدواج کرده اند.

منزلشان : به نام محمد بوده (صلح عمری برای فرنگیس کرده است)

داستان عاشقانه فری و محی

داستان زندگی

فرنگیس تا کلاس ۶ ایتدایی درس خوانده است چرا که در تبریز در آن زمان رسم نبود دختر بیشتر درس بخواند. ناظم ها تا کلاس دهم و مدیران تا کلاس ۱۲ درس میخواندند. فرنگیس دارای ۲ برادر و ۴ خواهر بوده و فرزند دوم خانواده خود بوده است.

محمد اسلام پسند هم بزرگ شده در تهران دارای ۴ برادر و ۳ خواهر بوده است که یک برادر محمد فوت شده و بقیه در قید حیات هستند. محمد اسلام پسند نظامی بوده و در دانشکده افسری تحصیل کرده و ارتشی است. خانواده محمد در آن زمان در ارومیه و خودش در تهران (به دلیل دانشکده افسری) زندگی میکردند.

به دلیل نسبت فامیلی دور، رفت و آمدهایی با فامیل بود که در همین حین در ۱۷ سالگی همدیگر را دیده و عاشق هم میشوند. (این اتفاق دقیقا در همان دفعه اول افتاد)

فرنگیس از مدرسه آمد که مادرش گفت مهمان داریم که تو باید عمو صدایش کنی و این باعث میشود روی شیطنت از پنجره مهمانها را نگاه کند و همین باعث شد مهر فرنگیس به دل محمد بیفتد. لباس مدرسه و عوض کرده و وارد اتاق شده و کمی با مهمانها مینشیند. بعد از کمی بلند شده و به اتاق خود میرود. محمد اسلام پسند در همان دیدار تصمیم میگیرد که بعد از پایان تحصیلات به خواستگاری رفته و با ایشان ازدواج کند.

داستان عاشقانه فری و محی

داستان نامه ها

این ماجرا کلا در دل محمد بوده و برای فرنگیس نامه مینوشت…

اولین نامه توسط محمد برای فرنگیس در سن ۲۰ سالگی و به اسم دوست فرنگیس نوشته شده و ارسال میشود. نزدیک به ۸ ماه این روش مکاتبه ادامه یافت تا اینکه پدر محمد برای پدر فرنگیس نامه نوشته و خواستگاری میکند. که در پاسخ پدر فرنگیس پاسخ میدهد : پسر و دختر متعلق به خودتون است و …

اقاي اسلام پسند: «وقتي برام نامه مينوشت برگ گل رز خشك ميذاشت برام و منم وقتي نامه ميفرستادم گوشه كاغذ نقاشي ميكشيدم»

عقد وکالتی

محمد به پدر خود وکالت داده و عقد به صورت وکالتی خوانده میشود.

ارتباط ماهواره ای

محمد اشاره به ارتباط ماهواره ای میان خودشان به مدت ۳ سال کرد که برای احسان علیخانی بسیار عجیب بود و نهایتا مشخص شد قراری بینشان گذاشته بودند که هر شب ساعت ۸ شب به ماه نگاه کنند!!!

شروع زندگی

شروع زندگی آنها در خانه پدری محمد شروع شد. مرد در آن زمان ۲۴ سال سن و زن ۲۱ سال سن داشت. با آنکه مرد از طریق حقوق ارتش امکان اجاره خانه ای را داشت ولی به خاطر حرمت خانواده ترجیح دادند در منزل پدری مرد زندگی را شروع کنند. در آن سال مدیریت منزل با زن بود و در این خصوص مشکلی نداشتند.

۲۸ مرداد سال ۱۳۳۸، محمد از رضاییه به زابل منتقل شد. پدر و مادر فرنگیس هر چقدر اصرار میکنند که فرنگیس با دو بچه (یکی ۳ ساله و یکی ۱سال و نیمه) در خانه پدری بماند تا محمد به زابل رفته و خانه و … را نهایی کند و برگرد مادر نپذیرفته و ۴ تایی به زابل میروند…چرا که اصلا نمیتوانستند دوری یکدیگر را تحمل کنند…

اقاي اسلام پسند : حسادت اصلا توي وجود اين زن جا نداره، چشم و هم چشمي كه مطلقا .

آقاي اسلام پسند : اسم ايشون فرنگيس ، من فرى صداش ميكنم ، من هم اسمم محمد ، منو محى صدا ميزنه .

خانم اسلام پسند : به نوه ها و بچه هام هميشه ميگم به دوست و آشنا و فاميل نگاه نكنند زندگي خودشون رو توي چهار ديواري نگه دارن .

خانم اسلام پسند : من از ٤٨ سالگي بيمار شدم و خيلي منو تحمل كرد ، بيشتر از قبل عاشقشم .

 

♥ جذاب ترین مطالب امروز را اینجا ببینید

اینم ببین!

عکس پروفایل شب قدر (جدید) + اس ام اس شب قدر

عکس پروفایل شب قدر+عکس نوشته شب قدر شب قدر فرصتی برای راز و نیاز با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *