خانه > اخبار ایران و جهان > دلیل جالب شفر برای استقلالی شدن + عکس همسر شفر

دلیل جالب شفر برای استقلالی شدن + عکس همسر شفر

شفر در جدیدترین مصاحبه خود به نقش همسرش در استقلالی شدن اش اشاره کرد و اعلام کرد به خاطر او سرمربی گری استقلال را قبول کرده است.

شفر

مصاحبه جدید با وینفرد شفر

وینفرد شفر لابه‌لای كارهایی كه این هفته‌ها با استقلال انجام می‌دهد گاهی فرصت می‌كند تا با نشریات آلمانی هم حرف بزند.

او كه دو، سه روز به دبی سفر كرده بود در همان فرصت با خبرنگار نشریه آلمانی كیكر حرف زد و از انگیزه‌ها و برنامه‌هایش برای ماه‌ها و سال‌های بعد حرف زد.

به خاطر همسرم با استقلال قرارداد بستم

او پیش از هر چیز درباره انگیزه استقلال برای عقد قرارداد بلندمدت با خودش حرف زد و گفت: «با استقلال دو ساله بستم كه در خانه نمانم تا مزاحم همسرم شوم. خواستم به او بگویم هنوز هم توان كار كردن دارم. ضمناً استقلال تیم بزرگی است و هواداران زیادی دارد و باید این تیم را از بحران خارج می‌كردم.»

همسر وینفرد شفر

همسر وینفرد شفر

دوست داشتم نزدیك آلمان كار كنم

او در این ارتباط كه چرا در كشورهای دور از آلمان مانند جاماییكا و ایران كار می‌كند هم گفت: «اتفاقاً دوست داشتم نزدیك آلمان باشم ولی خروجم از جاماییكا خیلی استرس داشت و به كمی استراحت نیاز داشتم. در جاماییكا هم شرایط خوبی داشتم ولی شرایط طوری شد كه زدم بیرون و به ایران آمدم. الان هم در ایران راحت هستم.»

با تفكر «یوپ هاینكس» به استقلال آمدم

او با اشاره به بازگشت دوباره یوپ هاینكس به دنیای مربیگری به این فكر افتاده كه دوباره كار كند. خودش گفت: «در تابستان حس كردم باید باز هم كار كنم. البته در زمستان هم نیاز داشتم ولی تصمیم گرفتم همان كاری را بكنم كه یوپ هاینكس كرد و دوباره به مربیگری برگشت. برای همین استقلال را انتخاب كردم تا دوباره به اوجش برسانم.»

شناختی از ایران نداشتم

شفر درباره اینكه به رغم كار كردن در آسیا در تیم‌های الاهلی و العین چه شناختی از استقلال و تیم‌های ایرانی داشته؟ گفت: «اتفاقاً هیچ شناختی از ایران نداشتم و فقط چیزهایی شنیده بودم. ولی ایران حیرت‌زده‌ام كرد و متوجه شدم اینجا چقدر زیباست. همه صمیمی و طرفدار فوتبال آلمان.»

با مشورت دو آلمانی به استقلال آمدم

شفر درباره مشورت گرفتنش از یك آلمانی ایران‌رفته هم خبر داد و گفت: «قبل از ورود به ایران با اریش روته‌مولر حرف زده بودم. او معلم من بود. البته با میشاییل هنكه هم مشورت كردم و همه خوب گفتند.»

بدنسازی اولین كارم بود

شفر در ارتباط با برنامه‌های قدم به قدمش برای روی فرم آوردن بازیكنان استقلال گفت: «وقتی تیم را گرفتم متوجه شدم بدنسازی خوبی ندارد برای همین نصف تیم مصدوم بودند و اگر بدنسازی نمی‌كردیم باز هم آسیب‌دیده روی دست‌مان باقی می‌ماند برای همین بدنسازی اولین كارم بود.»

مهاجم‌مان درون محوطه نیست!

شفر گفت: «ما بعد از بدنسازی روی حفظ توپ و گردش صحیح آن كار كردیم. قرار است توپ را با كمترین تماس درون زمین به گردش دربیاوریم و البته دنبال یك مهاجم گلزن هستم. یكی داریم ولی آن یك نفر درون محوطه نیست! این‌طوری نمی‌توانیم گل بزنیم.»

كی‌روش كارش را بلد است

شفر در وصف فوتبال و لیگ ایران گفت: «آنچه كه از ایران در جام جهانی‌ برزیل دیدم متوجه این شدم كه این كشور فوتبال خوبی دارد. كی‌روش كارش را خوب بلد است و تیم ملی ایران را خوب سازماندهی كرده است.»

ترافیك تهران اذیتم نمی‌كند

او در شرح حال تهران كه محل زندگی جدیدش در این ماه‌‌هاست به كیكر گفت: «تهران را دوست دارم. بالای شهر رشته‌كوه زیبای البرز است كه تصویر زیبایی را به وجود آورده است. از ترافیكش هم ناراحت نیستم چون ماشینی كه با آن این‌طرف و آن‌طرف می‌روم بزرگ است و در آن راحتم.»

مربیگری سن و سال ندارد

او در واكنش به این پرسش كه چون در پایان قراردادش با استقلال ۶۹ ساله است آیا باز هم می‌خواهد مربیگری را ادامه دهد با یوپ هاینكس شوخی كرد و گفت: «اگر هاینكس كار كند من هم كارم را ادامه می‌دهم، البته شوخی كردم ولی این را می‌گویم كه مربیگری سن و سال نمی‌شناسد.»

منبع: khabaronline.ir

♥ جذاب ترین مطالب امروز را اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *