خانه > اسرار خانه داری > آشپزخانه > دیگر نگران کمبود جا در آشپزخانه نباشید!

دیگر نگران کمبود جا در آشپزخانه نباشید!

راهکارهایی برای استفاده بهتر از فضای آشپزخانه

روی کاناپه نشسته اید، همسرتان در آشپزخانه مشغول کار است. همینکه میاد ابکش را بردار، وسایل شست و شو که در کابینت قرار دارد، واژگون می شود. همسرتان از کم بودن کابینت ها و کوچک بودن آشپزخانه شکایت می کند. باید فکری به حال قلب خانه تان بکنید و با توجه به شرایط اقتصادی تان با کمترین هزینه ممکن آشپزخانه را درست کنید.

دیگر نگران کمبود جا در آشپزخانه نباشید!

آشپزخانه یکی از مهمترین بخش های هر خانه ای محسوب می شود که در طراحی و دکوراسیون آشپزخانه ها به لحاظ عملکردی بودن فضا باید حساسیت بیشتری به خرج داد به خصوص آشپزخانه های کوچک که فضای چندانی برای مانور دادن و انجام امور روزمره در آن موجود نمی باشد. در این مطلب ما به شما کمک می کنیم در طی این هفته دل همسرتان را بدست آورید و با کمترین هزینه فضای آشپزخانه را بهینه کنید.

دستگیره های زمخت ترکیب زیبای دکوراسیون آشپزخانه کوچک را بهم زده و حالت ناخوشایندی ایجاد می کنند و در اولین نگاه به چشم می زنند

استفاده از میزگرد

وقتی فضای آشپزخانه ی شما کانتر مناسب برای انجام امور روزمره ی شما ندارد، بهترین راه حل انتخاب میز گرد کافی شاپی برای دکوراسیون آشپزخانه ی شماست با این کار می توانید فضای مناسب برای انجام فعالیت های خود را به دست آورید. میز های گرد فضای کمتری را از کف زمین و اطراف شما می گیرد و تداخلی برای رفت و آمد شما در فضای آشپزخانه به وجود نمی آورند.

استفاده از رنگ خنثی

استفاده از رنگ های خنثی مثل سفید در طراحی آشپزخانه های کوچک می تواند این فضا را بزرگتر از حالت معمول نشان دهد. بهتر است کابینت آشپزخانه کوچک را همانند تصویر یکسره در نظر بگیرید تا مرزهای آن چندان مشخص نباشد با ایجاد این اختلالات بصری به سادگی می توانید آشپزخانه ی خود را بزرگتر از اندازه ی واقعی خود نشان دهید.

استفاده از نور دقت کنید

طراحی درست نور در نمای آشپزخانه های کوچک کمک بزرگی در محو کردن فضای کوچک آشپزخانه به شمار می آید. گاهی استفاده از تضاد در رنگ های استفاده شده در آشپزخانه خود سبکی جذاب را به وجود می آورد. با نورپردازی با استفاده از لامپ های هالوژن یا LED زیر کابینت در زوایای مناسب می توانید فضایی بزرگتر برای آشپزخانه جمع و جور خود بسازید.

استفاده از پشت در کابینت

درب های قابلمه در تمام کابینت ها جای گیر هستند، هنگرهای پشت درب کابینت امروزه برای جای دادن آن ها بسیار پر طرفدار می باشند. همچنین تخته گوشت ها یکی از ملزومات مهم هر آشپزخانه ای می باشند که جای بسیار زیادی را در فضای کابینت ها اشغال می کنند به سادگی می توانید با نصب هنگر های ساده پشت درب کابینت به این وسایل پر کاربرد نظم و ترتیب ببخشید.

استفاده از دستگیره ظریف

از دستگیره ها و یراق آلات ظریف و زیبا در کابینت ها استفاده کنید. دستگیره های زمخت ترکیب زیبای دکوراسیون آشپزخانه کوچک را بهم زده و حالت ناخوشایندی ایجاد می کنند و در اولین نگاه به چشم می زنند و کل زیبایی دکوراسیونی که خلق کرده اید با یک اشتباه نقش بر آب می شود.

استفاده از رنگ های خنثی مثل سفید در طراحی آشپزخانه های کوچک می تواند این فضا را بزرگتر از حالت معمول نشان دهد

استفاده از توکار برای آشپزخانه های کوچک بهترین راه حل بزرگ تر نشان دادن فضا استفاده از لوازم و وسایل تو کار است با این روش به سادگی فضای آشپزخانه ی خود را چند برابر کنید، فراموش نکنید رنگ کابینت آشپزخانه کوچک را حتما روشن در نظر بگیرید.

استفاده از کابینت های جزیره

شاید استفاده از کابینت های جزیره برای آشپزخانه های بزرگ در نظر گرفته شود. اما می توانید با قرار دادن یک جزیره کوچک و ساده در آشپزخانه های مربعی تعداد کابینت های آشپزخانه تان افزایش دهید، همچنین از آن به عنوان میز کار، فضای غذا خوری، سینک و یا گاز رو میزی استفاده نمایید.حتی می توانید برای این منظور از جزیره های متحرک نیز استفاده نمایید و فضای آشپزخانه خود را بزرگ تر جلوه دهید.

استفاده از لوازم جمع و جور

بسیاری از تولید کنندگان لوازم آشپزخانه لوازم جمع و جورتر ویژه آشپزخانه های کوچک عرضه می کنند که می توانید از آنها برای دکوراسیون آشپزخانه تان استفاده کنید. مثلا یخچال فریزر هایی با طول کم و عمیق تر. یا مایکروفر هایی که در کابینت جا می شوند و خالی بودن فضای روی کابینت ها یکی دیگر از ترفندهای ساده اما موثر در آشپزخانه های کوچک است.

گردآوری: حیاط خلوت

منابع: چیدانه/مجله منزل/تبیان

♥ جذاب ترین مطالب امروز را اینجا ببینید

اینم ببین!

ترفندهای ساده برای برق انداختن آشپزخانه

آشپزخانه یکی از فضاهای اصلی و پر دردسر خانه برای خانه تکانی است، فضایی پر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *