خانه > اسرار خانه داری > سبزه دو رنگ و زیبا برای عید ۹۷

سبزه دو رنگ و زیبا برای عید ۹۷

سبزه دو رنگ و زیبا برای عید ۹۷

افراد خلاق و خوش سلیقه معمولا علاقه زیادی به یاد گرفتن روش های جدید برای کاشت سبزه عید دارند . در این مطلب از حیاط خلوت کاشت سبزه عید دو رنگ را به شما آموزش می دهید که علاقه مندان بسیاری دارد .

سبزه دو رنگ , سبزه خرفه

مواد لازم برای سبزه عید دو رنگ

آبکش پلاستیکی یا یونولیت

بذر منداب ، خرفه و خاکشیر

پنبه

پارچه تنظیف

سبزه دو رنگ , سبزه خرفه

روش درست کردن سبزه دو رنگ

ابتدا بذر ها را برای چند ساعت خیس می کنید تا لعاب دار شود و به سطح مورد نظر بچسبد .

بعد از خیس کردن بذر ها سطح مورد نظر را طراحی می کنید برای این کار می توانید از آبکش های پلاستیکی یا یونولیت استفاده کنید . به این صورت که روی سطح آبکش یا یونولیت را یک لایه پنبه قرار دهید و با پارچه تنظیف بپوشانید .

سطح ماکت را با آب پاش خیس کنید و سپس بذر های خیس شده را روی آن می کشیم .

دقت کنید بذر را فقط یک لایه روی سطح بمالید. پس از اتمام کار، با آب پاش، سطح را کاملا خیس کنید.

در این طرح برای گل وسط از بذر خرفه استفاده شده است (باید خرفه با خاکشیر مخلوط شود) و اطراف گل از بذر منداب استفاده می کنیم .

رنگ بذر خرفه قرمز است و پس از سبز شدن گل وسط که با بذر خرفه سبز شده بود به رنگ قرمز و اطراف آن که بذر منداب کاشته بودیم به رنگ سبز می شود .

نکته :بذر خرفه به دلیل اینکه لعابی ندارد به تنهایی قابل استفاده نیست و بذر خاکشیر به آن کمک میکند به سطح مورد نظر بچسبد . بنابراین بهتر است برای سبزه خرفه، از سه واحد بذر خرفه با یک واحد بذر خاکشیر استفاده کرد.

برای انداختن سبزه خرفه، مقداری بذر خرفه را در یک ظرف جدا خیس میکنیم .بذر خاکشیر را هم در یک ظرف جدا خیس می کنیم و وقتی لعاب پیدا کرد بذر خرفه را بهش اضافه می کنیم .

روش آبدهی و نگهداری سبزه دو رنگ

بعد از قرار دادن بذر ها روی ماکت مانند گلخانه یک پلاستیک را به کمک چند پایه روی سبزه قرار می دهیم به صورتی که به بذر ها نچسبد ( این کار به جوانه زدن بذر ها کمک می کند )

در روز اول و دوم سبزه ها را روزی ۳ الی ۴ بار به صورت کامل با آب پاش خیس کنید و بعد از جوانه زدن سبزه ها و زمانی که سبزه به رنگ سبز کم رنگ در آمدند سبزه دو رنگ شما دیگر نیازی به روکش پلاستیکی ندارد . در این مرحله سبزه را روزی دو بار آب دهید .

این سبزه دو رنگ خیلی سریع و در مدت ۵ یا ۶ روز آماده می شود .

 گردآوری : حیاط خلوت

♥ جذاب ترین مطالب امروز را اینجا ببینید

اینم ببین!

ساخت سبزه آبشاری / سبزه عید زیبا و جدید

ساخت سبزه آبشاری / سبزه عید زیبا و جدید سبزه آبشاری یا معلق یک ایده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *