خانه > اخبار ایران و جهان > اخبار اجتماعی > قیمت تخم مرغ ، گوشت و مرغ و برنج در نمایشگاه بهاره ۹۷

قیمت تخم مرغ ، گوشت و مرغ و برنج در نمایشگاه بهاره ۹۷

قیمت تخم مرغ ، گوشت و مرغ و برنج در نمایشگاه بهاره 97

قیمت تخم مرغ ، گوشت و مرغ و برنج در نمایشگاه بهاره

یدالله صادقی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در مراسم افتتاحیه نمایشگاه بهاره در مصلی تهران افزود: در نمایشگاه بهاره امسال تهران تاکید بر عرضه کالاهای ایرانی است و هیچ کالای خارجی در این نمایشگاه عرضه نمی‌شود مگر آن که در داخل تولید نشود یا مانند گوشت به قصد تنظیم بازار عرضه شود.

وی ادامه داد: غرفی که در این نمایشگاه حضور دارند عمدتاً از صنوف تولیدی هستند و خود اجازه عرضه کالاهای خارجی را در این نمایشگاه نمی‌دهند.

صادقی اظهار کرد: در صورتی که کالاهای غیر ایرانی در این نمایشگاه عرضه شود دیگر به آن غرفه اجازه فعالیت داده نمی‌شود و به تعزیرات حکومتی معرفی خواهد شد.

وی تصریح کرد: معاونت بازرسی اتاق اصناف تهران برنامه‌های مختلفی برای رسیدگی و نظارت بر کیفیت و عملکرد غرفه‌داران با هماهنگی اتحادیه‌های مربوطه دارد و در این راستا از نظر کارشناسان اتحادیه‌های مربوطه در رابطه با امر قیمت‌گذاری و تخلفات احتمالی استفاده می‌کند و اگر فردی در نمایشگاه بهاره مرتکب تخلف شود، پرونده آن به تعزیرات ارسال و رسیدگی‌های لازم انجام می‌شود.

وی افزود: امسال در تهران با هماهنگی‌های انجام شده با فرمانداری و استانداری و ستاد تنظیم بازار، صرفا ۵ نمایشگاه بهاره با مدیریت اتاق اصناف تهران برگزار می‌شود در حالی که در سال‌های گذشته بیش از ۲۰ نمایشگاه در تهران برگزار می‌شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: در دستورالعمل عرضه کالا در نمایشگاه موکدا بر عرضه نشدن کالای وارداتی در نمایشگاه بهاره تاکید شده است، ضمن اینکه صنوفی که در مکان نمایشگاه بهاره به عرضه کالا اقدام می‌کنند، معمولا از صنوف تولیدی هستند که خودشان اجازه عرضه کالای وارداتی را نمی‌دهند.

وی بیان داشت: سیستم بازرسی و نظارت اصناف هم در صورت مشاهده عرضه کالای وارداتی در نمایشگاه بهاره قطعا برخورد لازم را صورت می‌دهد. صادقی در مورد قیمت مصوب عرضه کالاهای اساسی در نمایشگاه بهاره بیان داشت: کالاهای اساسی مانند برنج و شکر با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار عرضه می‌شود و شرکت بازرگانی دولتی تامین کننده است و کالاهای پروتئینی نظیر گوشت مرغ، تخم مرغ و مرغ توسط شرکت پشتیبانی امور دام تامین می‌شود.

وی افزود: بخشی از کالاهای پروتئینی وارداتی است که با قیمت مصوب توزیع می‌شود و بخشی هم خود اصناف مستقیم گوشت را از کشتارگاه با کمترین سود ممکن در این محل عرضه می‌کنند.

گوشت قرمز گوسفندی وارداتی با قیمت مصوب هر کیلو ۳۳ هزار تومان 

– گوشت گوسفندی شقه با قیمت هر کیلوگرم ۳۰ هزار و ۵۰۰ تومان

– گوشت گوسفندی ران با قیمت هر کیلو ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان 

– گوشت گوساله منجمد وارداتی با قیمت هر کیلو گرم ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان

– برنج هندی سهمیه‌ای با قیمت هر کیلوگرم ۵۶۰۰ تومان

– مرغ منجمد با قیمت هر کیلو ۶۲۰۰

– شکر با قیمت هر کیلو ۳۱۰۰ تومان 

– تخم مرغ وارداتی هر کیلو گرم با قیمت ۶ هزار تومان

در نمایشگاه بهاره عرضه می‌شود.

کالاهایی که صنوف در این نمایشگاه عرضه می‌کنند با قیمت تمام شده با سود حداقلی عرضه می‌شود اما کالاهای دولتی که شرکت‌های دولتی تامین می‌کنند با قیمت تمام شده عرضه می‌شود و هیچ گونه سودی در آن لحاظ نمی‌شود مانند تخم مرغ که هر شانه آن در نمایشگاه بهاره با قیمت ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان به متقاضیان عرضه می‌شود.

فروش فوق العاده واحدهای صنفی با تخفیف حداقل ۱۵ درصد

دبیرکل اتاق اصناف ایران اعلام کرد: همزمان با افزایش عرضه و تقاضای کالاهای مورد نیاز مردم در شب عید، کنترل و نظارت بر قیمت ها در بازار با دقت بیشتری صورت می گیرد.

علی عوض پور افزود: نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا در سال‌های گذشته با استقبال خوبی از جانب مردم مواجه بود. با وجود اینکه مجموعه اصناف همیشه به دنبال راهکارهای مناسب‌تری در قانون بوده، اما با تاکید مجموعه اقتصادی دولت بر این نوع عرضه کالا، مانند سال های گذشته با تمهیداتی که اندیشیده شده، امسال هم این نمایشگاه‌ها را داریم.

وی در عین حال افزود: فروش فوق العاده کالا یکی از ظرفیت هایی است که در قانون نظام صنفی دیده شده ، تا بر اساس آن در ایام خاص و طبق برنامه مشخص با نظارت بازرسان اتحادیه های صنفی، فروشگاه ها در سطح کشور نسبت به عرضه کالا و طبق قانون با تخفیف حداقل ۱۵ درصدی از قیمت بازار اقدام به فروش فوق العاده کنند.

مکان و آدرس نمایشگاههای بهاره ۹۷

غرب تهران: مجتمع تفریحی پارک ارم، واقع در اتوبان کرج، همجوار انتهای اتوبان شهید باکری

شرق تهران: مجتمع سازمان گوشت، واقع در حکیمیه تهرانپارس، خیابان استخر

مرکز تهران: مصلی تهران، واقع در خیابان شهید دکتر بهشتی، روبروی خیابان میرعماد

جنوب تهران: فرهنگسرای خاوران، واقع در خیابان خاوران، سه راه هاشم آباد

جنوب تهران: بوستان بزرگ ولایت، واقع در انتهای اتوبان نواب، تقاطع اتوبان تندگویان

منبع: asriran.com

♥ جذاب ترین مطالب امروز را اینجا ببینید

اینم ببین!

افزایش قیمت و کمبود برنج در بازار

مسیح کشاورز دبیر انجمن واردکنندگان برنج در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به وضعیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *