خانه > سرگرمی > معما و تست هوش > معمای المپیادی / پهلوان و میل های زورخانه + جواب معما

معمای المپیادی / پهلوان و میل های زورخانه + جواب معما

معمای پهلوان و میل زورخانه

معما ، تست هوش و ضرب المثل ها یکی از جذاب ترین بازی های فکری برای کودکان و بزرگسالان می باشد. در ادامه این مطلب از حیاط خلوت معمای جالب همراه با جواب تصویری را برای شما عزیزان آماده کرده ایم. فقط برای تست توانایی های ذهنی خودتان پیشنهاد میکنم پیش از دیدن جواب خوب فکر کنید و خودتان جواب را به دست آوردی.

پهلوان خواسته که ۹ ميل زورخانه را از نقاطی که با دايره توخالی نمايش داده شده به نقاطی که با دايره توپر نمايش داده شده ببرد…

پهلوان پوريای ولی از ياور خواسته که ۹ ميل زورخانه را از نقاطی که با دايره توخالی نمايش داده شده به نقاطی که با دايره توپر نمايش داده شده ببرد، به نحوی که مجموع فواصل ۹ جفت نقطه ابتدايی و انتهايی، بيشترين مقدار ممکن شود. (دقت کنيد که در هر نقطه يک ميل قرار می گيرد.) در اين صورت ميل های الف و ب و ج به ترتيب بايد به کدام نقاط منتقل شوند؟

معمای المپیادی / پهلوان و میل های زورخانه + جواب معما

پاسخ معما را در پایین ببینید

*******************

پاسخ معمای المپیادی ‘پهلوان و میل های زورخانه’

پاسخ: ۵ می باشد.

معمای المپیادی / پهلوان و میل های زورخانه + جواب معما

جواب معمای المپیادی

در هر چهار ضلعی محدب مجموع طول قطرها از مجموع طول دو ضلع روبرو بيشتر است.

با نوشتن نامساوی مثلث برای مثلث های ABI و CDI مشاهده می کنيم که: AD + BC > AB + CD

ادعا می کنيم اگر مجموع فواصل ۹ زوج نقطه بيشترين مقدار شود، بايد هر دو مسيری بين نقاط ابتدايی و انتهايی همديگر را قطع کنند. زيرا اگر ميل نقطه A به B و ميل نقطه C به D برود و AB و CD برخورد نداشته باشند، طبق لم بالا با بردن ميل نقطه A به D و ميل نقطه C به B مسير بيشتری طی می شود. حال به ميل نقطه ب در صورت سوال نگاه کنيد. اين ميل تنها به نقطه ای ۷ می تواند منتقل شود تا با تمام مسيرها برخورد داشته باشد. (اگر به اين نقطه نرود با مسيری که به نقطه ۷ می رسد برخورد ندارد.) پس نقطه ب به نقطه ۷ می رود.

به همين شکل شمال غربی ترين ميل نيز بايد به نقطه ۳ برود. به همين طريق می توان بررسی کرد که ميل های نقاط ج، بالا، پايين و سمت راست الف نيز بايد به ترتيب به نقاط ۶ ،۲ ،۴ و ۸ بروند تا با تمام خطوط ديگر برخورد کند اما ميل های روی قطر مربع باقی می مانند. اين ميل ها به هر ترتيبی به نقط ۵ ،۱ و ۹ منتقل شوند مجموع جابه جايی ثابت می ماند. بنابراين برای جای گذاری ميل نقطه الف سه حالت وجود دارد و به طور يکتا مشخص نمی شود.

گردآوری: بخش معما و تست هوش حیاط خلوت

منبع:ihoosh.ir

♥ جذاب ترین مطالب امروز را اینجا ببینید

اینم ببین!

معمای ریاضی سخت؛ باهوشا جواب بدن

در این مطلب از خیاط خلوت همراه ما باشید با یک تست هوش جالب دیگه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *