خانه > زناشویی > دانستنی های جنسی > ورزش هایی ساده برای رابطه جنسی بهتر

ورزش هایی ساده برای رابطه جنسی بهتر

انجام دادن فعالیت‌های فیزیکی می‌تواند لذت رابطه جنسی شما و همسرتان را بالا ببرد. در زیر به برخی از حرکات ورزشی که به بهبود کیفیت رابطه جنسی کمک می‌کنند، اشاره می‌شود.

بسیاری از زوجهای جوان به دلیل عدم آشنایی و در پاره ای از موارد نبود آگاهی کا فی درباره نحوه برخورد با روابط عاطفی و زناشویی بین همسران ، با مشکلاتی مواجه هستند، که متاسفانه این مشکلات در برخی از موارد تبدیل به بحران های خانوادگی می گرد که آثار آن در معضلاتی همچون افزایش آمار طلاق در جامعه ، تنوع طلبی جنسی و…. قابل مشاهده می باشد . سیمرغ با هدف پیش گیری از ایجاد این گونه مشکلات و با احترام به حریم خانواده ، جهت افزایش دانایی زوجهای جوان و کمک به بهبود واستحکام روابط همسران اقدام به تهیه و ارائه مطلب زیر نموده است.

هر فعالیتی مانند، پیاده روی سریع تا دوچرخه سواری، که بتواند ضربان قلب و مقدار تنفس تان را افزایش دهد، می تواند جریان خون در تمام بخش های بدن تان را افزایش دهد و در نتیجه کیفیترابطه جنسی هم بهبود می یابد.

 ورزش هایی ساده برای رابطه جنسی بهتر

شنا برای رابطه جنسی بهتر

محققان هاروارد دریافتند که شناگران زن و مرد در دهه ۶۰ سالگی شان به اندازه افرادی که ۲۰ سال از آنها جوان تر بودند، زندگی جنسی سالمی داشتند. شنا در واقع استقامت فرد را بالا می برد، انعطاف پذیری و قدرت او را افزایش می دهد و از استرس می کاهد. این ورزش همچنین کالری های اضافی را می سوزاند و از اضافه وزن می کاهد (اضافه وزن و چاقی دشمن میل جنسی است). در ضمن ورش شنا مردان چاقی که به ناتوانی جنسی مبتلا هستند را درمان می کند.

 

ورزش شکم و پایداری بدن برای رابطه حنسی بهتر

انعطاف پذیری و استقامت هسته مرکزی بدن زیربنای بیشتر کارهایی است که انجام می دهید. این نیرو به شما در داشتن رابطه جنسی بهتر نیز کمک می کند. بنابراین تمرین های مربوط به تقویت هسته مرکزی بدن و همچنین شکم، مانند کرانچ، انجام دهید. اغلب حرکات شکم نوعی کرانچ به حساب می‌آیند. شما می‌توانید با بالا آوردن بالاتنه و قفسه‌ سینه و نزدیک کردن آن به ناحیه لگن (تمرین کرانچ کلاسیک) این حرکت را اجرای کنید یا با بالا آوردن پاها و لگن به سمت قفسه سینه این کار را انجام دهید (کرانچ معکوس)، یا هر دوی این کارها را همزمان انجام دهید (کرانچ دوبل).

 

 ورزش هایی ساده برای رابطه جنسی بهتر

حرکت قورباغه برای رابطه جنسی بهتر

این حرکت به شما کمک می کند که هنگام داشتن رابطه جنسی، منعطف تر باشید. حرکت قورباغه، موجب نرم شدن قسمت ران ها و همچنین لگن می شود. در ضمن از اضطراب فرد نیز می کاهد.

 ورزش هایی ساده برای رابطه جنسی بهتر

حرکت هینج (Hinge) برای رابطه جنسی بهتر

اگر می خواهید دست ها و پاهایتان به سرعت خسته نشوند، حرکت ورزشی ” هینج ” توصیه می شود. تقریبا با زاویه ۴۵۵ درجه به عقب متمایل شوید و پس از چند ثانیه به حالت صاف و مستقیم برگردید و این حرکت را چند بار تکرار کنید. این حرکت با وجود اینکه ظریف است اما باعث می شود که بدن تان قوی و پرتوان شود و در هر حالتی که قرار گرفتید، زود خسته نشوید.

 

ورزش های کگل (kegel) برای رابطه جنسی بهتر

این نوع ورزش برای تقویت عضلات حمایت کننده مجرای ادراری، مثانه، رحم، راست روده، مقعد و کف لگن طراحی شده اند. ورزش های کگل جلوی بی اختیاری ادرار را می گیرند. همچنین این ورزش می تواند موجب زندگی جنسی موفق افراد شود و میل جنسی را تقویت نماید. همچنینجلوی انزال زودرس را نیز می گیرد. زنان و مردان در کف لگن خود، ماهیچه ای به نام پوبوکوکسیژیوس ( Pc ) دارند که عملکرد صحیح آن برای سلامت لگن خاصره ضروری است.

برای انجام این ورزش می توانید : ابتدا، عضله pc ( ماهیچه‌ی PC مجموعه‌ای از ماهیچه های لگنچه می‌باشد. عضلاتی که شما برای قطع جریان ادرار از آنها استفاده می کنید؛ همان عضلات pcc می باشند ) را به مدت ۱۰ ثانیه منقبض کنید. سپس ۱۰ ثانیه آن را از حالت انقباض درآورید. این دو حرکت را ۱۵ مرتبه تکرار نمایید. سپس ۱ دقیقه استراحت کنید و به سراغ حرکت بعدی بروید. در حرکت بعدی کگل، این بار عضله pc را به مدت ۱ ثانیه منقبض و سپس ۱ ثانیه شل کنید. این کار را ۱۰ بار تکرار نمایید.

 

 ورزش هایی ساده برای رابطه جنسی بهتر

حرکت پلانک (Palnk) برای رابطه جنسی بهتر

پلانک بهترین حرکت برای تقویت عمیق ترین لایه های ماهیچه های شکم تان و آب کردن چربی های اضافه آن است. در عین حال ساعد، ران و باسن تان را نیز قوی می کند. بدن قوی به داشتن رابطه جنسی بهتر کمک می کند. حرکت پلانک را روزی یکبار انجام دهید. پلانک به دو صورت انجام می شود، روش معمولی و مرسوم همان حالت شنای سوئدی است که هم می توان روی دست و هم روی آرنج انجام داد و روش سخت تر آن پلانک یک طرفی است که روی یک دست و یک پا انجام می شود.

برای انجام دادن پلانک، آرنج تان را به موازات شانه تان به روی زمین با زاویه ۹۰ درجه بگذارید و پاهایتان به روی پنجه باشد. مراقب باشید، پشت تان به حالت کاملا صاف باشد. در این حالت به مدت ۳۰ ثانیه بمانید.  می توانید به جای گذاشتن آرنج ها روی زمین، کف دست هایتان را روی زمین بگذارید. اگر هم روی پنجه پایتان نمی توانید بمانید، زانوان تان را روی زمین بگذارید.

 ورزش هایی ساده برای رابطه جنسی بهتر

کشش گربه / گاو برای رابطه جنسی بهتر

این کشش بسیار آرامش بخش است و اضطراب را از بدن دور می کند. در عین حال می تواند عضلات گردن و کمر را تقویت نماید.

برای انجام این حرکت، روی چهار دست و پا قرار گیرید و شانه ها را دقیقا بالای مچ ها قرار دهید. به ارامی ستون فقرات خود را خم کنید به طوری که شکم به سمت زمین کشیده شود و دنبالچه، شانه ها و سرتان به سمت بالا بروند. سپس به آرامی ستون فقرات خود را حالت عادی برگردانده و این بار کمرتان را گرد کنید و چانه تان را به سمت خود بکشید تا وسط کمرتان به طرف بالا برود. این حرکت را چندین بار تکرار کنید. این حرکت باعث بهبود ریتم تنفس و تمرکزتان می شود.

 

بلند کردن لگن (Pelvic Thrust) برای رابطه جنسی بهتر

برای ایجاد استقامت و انعطاف پذیری روی عضلات باسن خود کار کنید. کشش لگن باسن شما را نیز خوش فرم می کند، بنابراین شما احساس خوبی خواهید داشت و خوب به نظر خواهید رسید. در ضمن این ورزش به شما کمک می کند، رابطه جنسی خوبی تجربه کنید.

برای انجام دادن این حرکت، به پشت دراز بکشید و دست ها را در کنار بدن روی زمین بگذارید و کف دستان روی زمین قرار گیرد. پاها را بهم بچسبانید و مفصل ران را ۹۰ درجه خم کنید . حال با کمک اهرم دست ها باسن و کمر را بلند کنید.

 

ورزش در کنار هم

زوج هایی که با هم و در کنار هم ورزش می کنند، صمیمیت بیشتری بین آنها شکل می گیرد. تحقیقات نشان داده است که فعالیت های فیزیکی میل جنسی در زن و مرد را افزایش می دهد و همسران پس از ورزش برای یکدیگر جذاب تر به نظر می آیند. اگر با همسرتان به ورزش می پردازید، حرکات تان را با او هماهنگ کنید. این کار رابطه عاطفی و احساسی تان را بیشتر می کند.

 

منبع : zendegionline.ir

 

♥ جذاب ترین مطالب امروز را اینجا ببینید

اینم ببین!

تلاش زن لهستانی برای برقراری رابطه جنسی با ده هزار مرد + عکس

رکورد رابطه با مردان در دست دختر لهستانی آنیا لیوسکا در صفحه شخصی خود در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *