خانه > اخبار ایران و جهان > وزارت دادگستری آمریکا جانب ترامپ را گرفت

وزارت دادگستری آمریکا جانب ترامپ را گرفت

بازوی قضایی دولت واشنگتن، شکایت نامه ای ۱۵ صفحه ای را در دفاع از دستور مهاجرتی ترامپ به دادگاه استیناف «سان فرانسیسکو» ارائه داد و مدعی شد که وی بهترین مرجع برای تشخیص منافع امنیتی کشور است.

وزارت دادگستری آمریکا جانب ترامپ را گرفت

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بی بی سی، وزارت دادگستری آمریکا که حکم بازوی قضایی دولت جدید واشنگتن را دارد، از دستور اجرایی دونالد ترامپ رئیس جمهور تازه کار این کشور مبنی بر منع اتباع هفت کشور مسلمان از ورود به خاک آمریکا در یک بازه زمانی ۹۰ روزه، دفاع کرد.

گفتنی است که دستور اجرایی ترامپ از روز جمعه گذشته با حکم «جیمز روبارت» قاضی فدرال ایالت «واشنگتن» به طور موقت در سراسر کشور به حال تعلیق درآمد حال آنکه دادگاه فوریت رسیدگی به شکایت کاخ سفید برای احیاء مجدد آن را نپذیرفت.

با این حال، وزارت دادگستری با ارائه خلاصه شکایتی ۱۵ صفحه ای به شعبه نهم دادگاه استیناف شهر سان فرانسیسکو، امنیت ملی را بهانه ای برای لزوم از سرگیری اعمال ممنوعیت بر ورود اتباع هفت کشور ایران، سوریه، عراق، یمن، لیبی، سودان و سومالی، به خاک آمریکا عنوان کرد.

این وزارتخانه در عین حال مدعی شد که نباید ترامپ را به اعمال محدودیت بر مسلمانان متهم کرد چرا که حکم وی شامل دیگر کشورهای مسلمان نشده است!

در شکایتنامه وزارت دادگستری آمده که حتی اگر حکم قاضی فدرال از برخی جهات مورد پذیرش باشد، تعمیم آن به سراسر ایالات متحده، اغراق آمیز بوده است.

جلسه رسیدگی به شکایت طرفین دعوا، امروز سه شنبه برگزار می شود.

♥ جذاب ترین مطالب امروز را اینجا ببینید

اینم ببین!

رابطه پنهانی بازیگر فیلم های مستهجن با ترامپ دردسرساز شد!

به گزارش حیاط خلوت به نقل از رکنا، «مایکل اوناتی»، وکیل «استورمی دنیلز» Stormy Daniels ، بازیگر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *