خانه > اخبار ایران و جهان > اخبار اجتماعی > کیک توهم زا چیست / ترکیبات کیک توهم زا

کیک توهم زا چیست / ترکیبات کیک توهم زا

کیک توهم زا چیست؟

حتما طی روز های اخیر خبر هایی درباره کیک توهم زا در فضای مجازی به گوش شما رسیده است . اما کیک توهم زا چیست و از چه موادی تشکیل شده است ؟ آیا کیک توهم زا در ایران وجود دارد ؟

در ادامه سخنان سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر درباره کیک توهم زا را می خوانید.

کیک توهم زا چیست

کیک توهم‌ زا از فضای مجازی تا واقعیت

خبر شیوع استفاده کیک توهم‌زا طی روزهای گذشته در فضای مجازی دست به دست می‌شد این در حالی است که پرویز افشار، سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر این موضوع را تایید نمی‌کند و معتقد است تنها یک مورد از فروش کیک توهم‌زا گزارش شده و این موضوع به هیچ وجه فراگیر نبوده است.

این خبر در حالی واکنش‌های زیادی را به همراه داشت که در اطلاعات تکمیلی آن آمده بود دو الی سه گرم از این کیک می‌تواند دو فرد را به صورت کامل متوهم کند و این دست کیک‌های حاوی مواد توهم‌زا به صورت گسترده در میان مصرف‌کنندگان مورد استقبال قرار گرفته است.

پرویز افشار سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت:‌ مردم بهتر است این گونه اطلاعات را از ستاد رسمی مبارزه با مواد مخدر پیگیری کنند زیرا این موضوع به هیچ وجه عمومیت ندارد و در کشور یک فرد سودجو اقدام به فروش این کیک کرده است.

وی با تاکید بر اینکه رسانه‌های جمعی و صدا و سیما نباید باعث تشویش اذهان عمومی بشوند، اضافه کرد: ارائه این سبک اخبار اعتماد مردم را خدشه‌دار و آرامش آنها را بر هم می‌زند همانطور که چند وقت پیش موضوع دستمال مرطوب مطرح شد در حالی که این موضوع اصلا عمومیت نداشته و مربوط به مدت‌ها قبل می‌شد.

ترکیبات ماریجوآنا، حشیش، علف و گل معمولا از راه تدخین یا به اصطلاح مصرف سیگاری مورد استعمال قرار می‌گیرند اما این مواد توهم‌زا می‌توانند به صورتخوراکی نیز مورد استفاده قرار گیرند اگرچه کمتر در این سبک مورد استفاده قرار می‌گیرد و حالا فرد سودجویی با این دست مواد اقدام به تولید کیک کرده و با قیمت گزافی آن را به فروش رسانده است.

اگر مردم به صورت کلی هر موادی را اعم از خوراکی و دارویی از مکان‌های رسمی تهیه کنند به طور حتم با مشکل روبرو نخواهند شد.این دست مواد توهم‌زا که در قالب کیک تهیه می شوند مطمئنا در قنادی‌های معتبر به فروش نخواهد رسید.

منبع:ana.ir

♥ جذاب ترین مطالب امروز را اینجا ببینید

اینم ببین!

مواد لازم و طرز تهیه کیک شکلاتی بدون تخم مرغ

آموزش انواع دسر همیشه یکی از پرطرفدارترین بخش های آموزشی بین خانم هاست. در این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *