خانه > اسرار خانه داری > آیا در محل کارتان دچار روزمرگی شده اید؟ حتما بخوانید

آیا در محل کارتان دچار روزمرگی شده اید؟ حتما بخوانید

اگر بخواهیم زمان ۲۴ ساعت شبانه روز را تقسیم کنیم حدود هشت را به خواب اختصاص می دهیم و از ۱۶ ساعت باقی مانده حدود ۸ الی ۹ ساعت را در محل کار به سر می بریم. با احتساب مسیر رفت و برگشت به منزل حدود ۶ ساعت را در خانه هستیم.

همان طور که می بینید زمانی که در محل کار هستیم به مراتب بیشتر از زمانی است که در کنار خانواده خود میگذرانیم. بنابراین میزان رضایت از نوع شغل و محل کار اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر شغل و محل کار خود رادوست نداشته باشید در روحیه شما تاثیر منفی زیادی خواهد گذاشت که قطعا زندگی شما را تحت الشعاع قرار می دهد.

کسالت در محل کار به دلایلی مثل کار سخت، کم بودن استراحت، نامطلوب بودن محیط کار، افسردگی ، تنش در محل کار و حتی مشکلات خانوادگی و ذهنی ممکن است به وجود بیاید. اگر این کسالت زیاد باشد و تقریباً هر روز حس کنید بی انرژی هستید به تدریج روی نتیجه کارتان اثر منفی می‌گذارد و تبدیل به یک کارمند بد می‌شوید.

آیا در محل کارتان دچار روزمرگی شده اید؟ حتما بخوانید

بنابراین اگر از شغل و محل کار خود راضی نیستید باید هر چه زودتر دست به کار شوید. بررسی کنید و دلایل نارضایتی شغل خود را پیدا کرده و آن را رفع کنید.

با راه های ساده‌ زیر می‌توانید دوباره انرژی را به خودتان بازگردانید و سرحال پشت میز کارتان بنشینید و ادامه دهید.

کارهای عقب افتاده و تلمبار شده ذهنتان را مشغول می کند

این کارها ناخودآگاه گوشه ای از ذهن شما را اشغال می کنند و به این ترتیب ذهن تان خسته است و احساس کسالت می‌کنید. بهتر است میان کار زمانی را برای انجام این کارها اختصاص دهید. می‌بینید که با کاهش کارهای عقب افتاده انرژی تان بیشتر می شود. هم ذهن تان سبک می‌شود و هم کمی در کارهای روزمره و

طولانی نشستن پشت میز و کم تحرکی باعث پایین آمدن سطح انرژی‌ می شود.

برای تغییر این شرایط کافی است به مدت یک دقیقه از جایتان بلند شوید و بایستید و عضلات‌تان را بکشید یا اینکه در همان محل کار چند دقیقه راه بروید. این کار شاید ساده به نظر برسد اما تأثیر مثبت و زیادی روی انرژی شما دارد. ماندن در یک وضعیت ثابت باعث خستگی جسم و روح می شود.

حرف زدن با اعضای خانواده یا دوستان صمیمی در طول روز

چند دقیقه با همسرتان یا فرزندتان حرف بزنید و دوباره پرانرژی شوید. گفت‌و‌گوی کوتاه با دوستان هم در این زمینه مؤثر است. اگر دوستی دارید که می‌توانید با او درباره این حال‌تان حرف بزنید حتماً این کار را انجام دهید اما زمان کوتاهی را در نظر بگیرید تا از کارهایتان عقب نمانید و باعث عصبانیت مدیرتان نشوید!

برنامه ریزی برای تعطیلات و برنامه های تفریحی

وقتی انگیزه ها کم می شود و خسته می شوید بیشتر به اینکه نیاز به تعطیلات دارید فکر می کنید. بهتر است چند دقیقه‌ای به تعطیلات آینده و برنامه ریزی برای آن فکر کنید. سفر، رفتن به منزل اقوام یا برپایی جشن و میهمانی، بردن بچه‌ها به پارک و… بررسی کنید که کجا می‌توانید بروید یا چه برنامه‌ای شما و اعضای خانواده را خوشحال می‌کند. می‌توانید برنامه‌ها را بنویسید و روی میز کارتان قرار دهید. با این کار هربار که این فهرست را می‌بینید لبخند می‌زنید و انرژی می‌گیرید.

منبع: بیتوته

گردآوری: حیاط خلوت

♥ جذاب ترین مطالب امروز را اینجا ببینید

اینم ببین!

استخدام تهران+شرایط و قوانین استخدام

اگر تاکنون شغل مورد نظر خود را پیدا نکردید، تنها یک دلیل دارد، قوانین استخدام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *