خانه > آشپزی و تغذیه > طرز تهیه شیرینی كشمشی ترد و خوشمزه

طرز تهیه شیرینی كشمشی ترد و خوشمزه

مواد لازم شیرینی كشمشی :

تخم مرغ= ۲عدد
پودرقند= ۲۰۰ گرم
روغن جامد= ۱۰۰ گرم
روغن مایع= ۱۰گرم
وانیل= ۴/۱ قاشق چایخوری
آرد=۱۵۰گرم
كشمش= ۸۰ گرم تا ۱۰۰ گرم (كم كشمش ۸۰ گرم اماپركشمش ۱۰۰ گرم )
شیرینی کشمشی , طرز تهیه شیرینی کشمشی

طرز تهیه شیرینی كشمشی :

ابتدا پودر قند وروغن جامد وروغن مایع را درظرف ریخته وباهم زن به مدت ۳تا۴ دقیقه میزنیم تا مواد مخلوط وسفید رنگ بشه (تقریبا سفید كرم ) ابتدا با دوركند وكمی كه مخلوط شد با دور تند میزنیم .
بعد كه مخلوط سفید شد تخم مرغ ها را دونه به دونه اضافه كرده وهركدام به مدت ۳۰ ثانیه با هم زن میزنیم با تخم مرغ اخر (تخم مرغ دومی ) وانیل را نیز اضافه میكنیم.
بعد كه مخلوط شدن آرد را كم كم به مواد اضافه میكنیم وبادور كند هم زن صرفا جهت مخلوط شدن میزنیم . حالا كه ارد به مواد اضافه شده مخلوط باید مایع كشدار باشد.
دراین زمان كشمش شسته شده خشك شده را كمی به ارد اغشته میكنیم وداخل مواد میریزیم وباقاشق قشنگ مخلوط میكنیم . دلیل اغشته كردن كشمش به مواد جهت سبك شدن وته نشین نشدن آن است . (دراین زمان میتوانیم گردو نیز اضافه كنیم ) بعد سینی فر را بیرون میاوریم وداخل ان كاغذ روغنی مخصوص فر پهن میكنیم.
نیاز به چرب كردن سینی یا كاغذ نیست چون خود شیرینی چربی دارد. حال از مواد به مقدار یه قاشق چایخوری داخل سینی میریزیم با فاصله تقریبا دوبند انگشت ، زیرا این مواد داخل فر باز شده وبزرگتر می گردد.
حال سینی را درطبقه بالای فر به مدت ۱۰ الی ۱۲ دقیقه با درجه ۲۰۰ سانتی گراد یا ۴۰۰ فارنهایت قرار می دهیم . بعداز آن از فر خارج كرده و سینی را میگذاریم تاقشنگ خنك شود وبعد شیرینی به راحتی از كاغذ جدا می شود .
مقدارشیرینی بدست امده تقریبا ۴۰تا دونه میانگین می باشد .
منبع:talab.ir
♥ جذاب ترین مطالب امروز را اینجا ببینید

اینم ببین!

۹ میوه خشک برای کاهش وزن و لاغری

میوه خشک در فرآیندی به دست می آید که درصد بسیار زیادی از آب موجود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *