خانه > اخبار ایران و جهان > اخبار اجتماعی > مدل مانتوهای تابستانی عجیب دختران تهرانی! + عکس

مدل مانتوهای تابستانی عجیب دختران تهرانی! + عکس

پوشش نامتعارف دختران با مدل مانتوهای تابستانی

هر ساله با فرا رسیدن فصل تابستان و گرما بحث نوع پوشش بانوان در خیابان و مدل مانتو نازک، مدل مانتو کوتاه و مانتو جلو باز  مطرح می شود. در تابستان انواع و اقسام مدل های جدید مانتو در بازار و در سطح شهر دیده می شود که به بهانه مقابله با گرمای هوا توجهی به مساله حجاب نداشته اند. اغلب این مدل مانتو‌های تابستانی نامتعارف با طرح هایی نامناسب که در نقاط مختلف شهر دیده می شود با کیفیت نامناسب و قیمت پایین هم به فروش می رسند.

مدل مانتو دخترانه تابستانه

مدل مانتوهای تابستانی عجیب دختران تهرانی! + عکس

در ادامه این مطلب از سایت حیاط خلوت؛ جزئیات بیشتری درباره وضعیت بازار مانتو  و لباس و مدل مانتو دختران در تابستان گفتگو با مدیر کارگروه مد و لباس ایران در ادامه آمده است.

مدل مانتو‌ کوتاه و نامتعارف

مانکن‌هایی که پشت شیشه ویترین مغازه‌ها جا خوش کرده‌اند با داغی تابستان شکل و شمایل متفاوتی پیدا کرده اند البته این موضوع در شکل و اندازه مانتوها بیشتر به چشم می خورد.

فرقی نمی‌کند اگر مغازه‌های شمال تا جنوب شهر را هم که بگردی تمام مانتوها شبیه به هم هستند و تنها تفاوت مغازه ها در فروشندگانی است که می‌خواهند با مرغوب نشان دادن کالای خود، هزینه اجاره مغازه و دیگر مخارج را از مشتری بگیرند.

با اینکه هرساله طراحان و تولید کننده های لباس ایرانی تلاش می کنند که مدلی را با پوشش مناسب طراحی کنند و در بازار ترویج دهند اما باز هم ویترین های مغازه‌ها پر است از مانتوهایی که به مانتو شباهتی ندارند.

فروشگاههایی که خریداران را وادار می‌کنند آنچه را خرید کنند که این طرح ایرانی مخالف است ، این را می‌توانی با گشت و گذار چند ساعته در بازاهای تهران مشاهده کرد.

اما به سراغ حمید قبادی کارگروه مد و لباس رفتیم تا پیگیر شویم چرا در این سالها طرح های ایرانی نتوانستند جای خود را در بازار گسترده مانتو باز کنند؟

حمید قبادی مدیر کارگروه مد و لباس ایران در گفتگو خصوص وضعیت بازار مانتو اظهار داشت: موضوع ارائه لباس متناسب با فصل های مختلف، همواره توسط هنرمندان طراح در حال انجام است و حضور طرح های نامناسب در بازار به معنای ناتوانی و یا موفق نبودن طراحان و تولید کننده های ایرانی نیست، به هرحال طبیعی است که برخی افراد بنا به دلایل مختلف دارای سلیقه های مختلف باشند.

مدل جدید مانتو

وی درباره مانتو‌های نامتعارف در بازار خاطرنشان کرد: یکی از مشکلاتی که لباس جامعه را همواره مورد تهدید قرار می دهد پوشش نامناسب و کیفیت ضعیف و قیمت پایین طرح های نامناسب است که برخی سودجوها هم به این موضوع دامن می زنند البته بیشتر برخی دستفروش ها و واحدهای بدون مجوز این کار را انجام می دهند از این رو از اتحادیه های ذیربط درخواست کردیم تا براساس ضوابط تعیین شده پیگیر شوند و نظارت کنند.

مدل مانتو کوتاه دخترانه

مدل مانتوهای تابستانی عجیب دختران تهرانی! + عکسوضعیت بازار مانتو در تهران

وی ادامه داد: اینکه مردم حق انتخاب های مختلف را دارند امری طبیعی است و باید این موضوع را ریشه ای بررسی کرد اما در باب ارائه الگو و نمونه های جدید،تلاش های هنرمندان طراح و اقدامات تولید کننده ها در این جهت بسیار حائز اهمیت است شاید پیش از این در تغییر فصل ها حرفی برای گفتن نداشتیم اما حالا به تناسب فصول مختلف طرح های مختلف ایرانی هم در بازار دیده می شود.

مانتو‌های تابستانی 

قبادی تصریح کرد: با وجود اینکه طرح های ایرانی و مناسب از سوی تولید کنندگان در بازار ارائه شده است اما معتقدم که هنوز نیاز صدرصد جامعه را رفع نکرده و باید اجازه بدهیم طی فرایند چند ساله به نتیجه برسیم .

وی با تاکید براینکه اکنون در اماکن مختلف طرح پوشیده و مناسب لباس نسبت به سال های گذشته متنوع تر است، گفت: فروشگاه ها همکاری خوبی در تولید لباس با پوشش مناسب دارند، این در حالی است که پیش از این طرحی وجود نداشت اما در حال حاضر تولید کننده ها با طراحان مرتبط هستند و همانطور که در نمایشگاههای عفاف و حجاب دیده می شود تولید کننده ها با توجه به فرهنگ مردم کار می کنند.

مانتو‌های عجیب در بازار

قبادی عنوان کرد: این تغییر روش و حرکت کردن به سمت پوشش متناسب با فرهنگ ایرانی اسلامی را باید در بین سرمایه گذاران این حوزه جا بیندازیم، در مکان هایی چون تجریش ، هفت تیر، خیابان پیروزی که نقاط عرضه لباس بانوان هستند می توان تعدادی فروشگاه با طرح های مناسب پیدا کرد اما با وجود اینکه در حوزه طراحی خوب عمل کردیم، در سرعت کند پیش می رویم.

نیاز جامعه در لباس بانوان چون مانتو بسیار زیاد است به طوری که بالغ بر ۴۰ میلیون مصرف سالانه لباس بانوان است و تامین آن کار دشواری است، براساس گزارش ها روند طراحی ها و کار خوب است اما سرعت کافی نیست .

گردآوری: لباس، کیف ، کفش

منبع: پرشین وی

♥ جذاب ترین مطالب امروز را اینجا ببینید

اینم ببین!

مدل مانتو زنانه بلند و شیک سال ۹۷

در این مطلب از حیاط خلوت جدیدترین و شیک ترین مدل های مانتو بلند دخترانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *